Королівське статистичне товариство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Royal Statistical Society (RSS)
Королівське статистичне товариство (КСТ)
RSS strapline logo.jpg
Абревіатура RSS, КСТ
Засновано 1834
Тип Професійний орган, наукове товариство, благодійна організація
Правовий статус Неприбуткова організація
Сфера статистика
Мета A world where data are at the heart of understanding and decision making
Штаб-квартира Лондон, Великобританія
Місце діяльності світ
Членство Статистики та професіонали від даних з Британії та цілого світу
Виконавчий директор Етан Шах
Центральний орган Рада КСТ (Президент: Дебора Ешбі[1])
Дочірні Американська Статистична Асоціація
Веб-сайт RSS.org.uk

CMNS: Королівське статистичне товариство на Вікісховищі

Королівське статистичне товариство (КСТ, англ. Royal Statistical Society, RSS) — одне з найбільш впізнаваних і відомих статистичних товариств у світі. Воно має три основні цілі. КСТ є британським науковим товариством статистики, професійним органом для статистиків і благодійною організацією, яка просуває статистику для суспільного блага.

Історія[ред. | ред. код]

Товариство засноване в 1834 році як Статистичне товариство Лондона, хоч можливо, не пов'язане з ним Лондонське статистичне товариство існувало принаймні з 1824 року[2][3]. У ті часи було багато провінційних статистичних товариств по всій Британії, проте більшість з них зникли. Статистичне товариство Манчестера (старіше за Лондонське статистичне товариство) є помітним винятком. Товариства створювалися з метою збору інформації про суспільство[4]. Ідея статистики стосувалася скоріше політичних знань, ніж цілого ряду підходів і методів. Члени називали себе "статистами" і першопочатковою метою було "... збір, систематизація та публікація фактів для відображення стану та перспектив суспільства", а ідея тлумачення даних чи думок щодо них, була повністю виключена. Оригінальна печатка мала девіз Aliis Exterendum (для обговорення иншими тобто для інтерпретації іншим), однак таке розділення виявилося завадою для розвитку, відтак девіз відкинули[4]. Знадобилося багато десятиліть, перш ніж математику почали розглядати як частину статистики[5].

Рання печатка Лондонського статистичного товариства, сніп з девізом Aliis exterendum
Пізніша печатка

Товариство[ред. | ред. код]

Членство Королівського статистичного товариства не сприймається як найвище досягнення чи здобуток у математиці чи статистиці. Швидше це стан відкритий для всіх, хто цікавиться статистикою[6]. Отже, його не слід плутати з членствами в подібних товариствах, де зазвичай членство ознакою найвищих здобутків у дисципліні.

Відомі й досконалі британські та зарубіжні математики обираються членами Королівського товариства Лондона.

Ключові постаті[ред. | ред. код]

Провідна роль у створенні Лондонського статистичного товариства (ЛСТ, LSS) належала Річарду Джонсу, Чарльзу Беббіджу, Адольфу Кетле, Вільяму Увеллу і Томасу Мальтусу. Серед його знаменитих членів була Флоренс Найтінгейл, що була першою жінкою членом товариства у 1858 році. Стелла Кунліфф була першою жінкою-президентом товариства. Серед інших знаменитих президентів КСТ були: Вільям Беверід, Рональд Фішер, Гарольд Вілсон і Девід Кокс. Серед почесних секретарів - Ґеральд Ґудгардт (1982—88).

Королівська хартія[ред. | ред. код]

ЛСТ стало КСТ (Королівським статистичним товариством) з ухваленням Королівської хартії у 1887 році[7] і було об'єднано з Інститутом статистиків у 1993 році. Злиття дозволило товариству перебрати на себе роль як професійного органу, так і ролі наукового товариства. У 2017 році товариство налічує більшу 8000 членів по всьому світу, з яких близько 1500 мають професійну кваліфікацію статистика, зі статусом дипломованого статистика (Chartered Statistician, CStat). У січні 2009 року КСТ отримало статус Ліцензованого органу від Наукової ради Великої Британії для присвоєння статусу дипломованого вченого. З лютого 2009 року товариство присвоює статус дипломованого вченого належним чином кваліфікованим членам.

Незвичайно для професійних товариств всі члени КСТ мають статус "Стипендіата" (Fellow). Зараз (2019) стипендії зазвичай не використовуються членами, що набули членства після об'єднання як пост-іменні приствки відзнаки. Однак перед злиттям 1993 року з Інститутом статистиків стипендіати часто використовували пост-іменні приствки "FSS" (Fellow of Statistical Society). Перед об'єднанням щоб стати стипендіатом треба було мати кваліфікацію статистика. Як альтернатива можна було можна отримати рекомендацію двох дійсних стипендіатів. Відтак заявку на вступ мала затвердити Рада. Після злиття ці вимоги скасували і всі попередні члени Інституту статистиків також стали стипендіатами. З тих пір використання новими членами своєї незаробленої постномінальної приставки "FSS" вважалося недоречним[8] та сильно знеохочувалося і як наслідок приставка стала менш поширеною.

Структура[ред. | ред. код]

КСТ має приміщення (включаючи офіси та конференц-зали) в Еррол Стріт, EC1, в лондонському районі Іслінгтон недалеко від кордону з лондонським Сіті, між станціями Старої вулиці та Барбікан.

Товариство має різні місцеві предствництва у Великій Британії, разом з широким спектром підрозділів та дослідницьких груп. Кожна з цих секцій та груп організовує лекції та семінари зі статистики.

Функції[ред. | ред. код]

Особливо товариство було залучено до ухвалення Закону про службу статистики та реєстрації 2007 року, довго виступаючи за ухвалення законодавства про статистику.

Події[ред. | ред. код]

КСТ організовує щорічну конференцію. Серед нагород товариства - медаль Ґая, золота, срібна і бронзова, на вшанування Вільяма Ґая.

Команда КСТ дійшла до фіналу Змагань університетів: Професіонали 2006, де праграла з рахунком 230 до 125, команді Бодліанської бібліотеки, Оксфорд.

Видання[ред. | ред. код]

Товариство публікує Журнал королівського статистичного товариства[9], який наразі складається з трьох окремих серій журналів, зміст яких включає статті, представлені на звичайних зборах товариства, а саме: Серія А (Статистика в суспільстві), Серія B (Методологія статистики) і Серія C (Прикладна статистика), а також журнал для широкого загалу під назвою Значення (англ. Significance ), публікується спільно з Американським статистичним товариством. У вересні 2013 року товариство заснувало інтернет журнал StatsLife, в якому публікуються новини, інтерв'ю та думки світу статистики і даних.

Журнал Значення

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Royal Statistical Society: President and Vice-Presidents англ.
  2. Statistical Illustrations ... of the British Empire, London Statistical Society, Third Edition, 1827 (англ.)
  3. Willcox, WF (1934). Note on the Chronology of Statistical Societies. Journal of the American Statistical Association 29: 418–420. doi:10.2307/2278614.  (англ.)
  4. а б Hilts, V. L. (1978). Aliis Exterendum, or the Origins of the Statistical Society of London. Isis 69 (1): 21–43. JSTOR 230606. doi:10.1086/351931.  (англ.)
  5. Aldrich, J. (2010) "Mathematics in the London/Royal Statistical Society 1834-1934", Electronic Journ@l for History of Probability and Statistics, 6, (1). (англ.)
  6. Fellow Grade of Royal Statistical Society.  (англ.)
  7. S. Rosenbaum (1984). The Growth of the Royal Statistical Society. Journal of the Royal Statistical Society. Series A (General) (Blackwell Publishing) 147 (2): 375–388. JSTOR 2981692. doi:10.2307/2981692.  (англ.)
  8. Archived copy. Архів оригіналу за 2 October 2011. Процитовано 2011-04-19.  and Archived copy. Архів оригіналу за 17 March 2012. Процитовано 2011-04-19.  (англ.)
  9. S. Rosenbaum (2001). Precursors of the Journal of the Royal Statistical Society. The Statistician 50 (4): 457–466. JSTOR 2681228. doi:10.1111/1467-9884.00290.  (англ.)

Ланки[ред. | ред. код]

Видива[ред. | ред. код]