Коронавірусна хвороба 2019 у Туркменістані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коронавірусна хвороба 2019 у Туркменістані
Хвороба COVID-19
Вірус SARS-CoV-2
Місце Туркменістан
Походження Ухань, КНР
Підтверджені випадки 0
Активні випадки 0
Підозрювані випадки 0
Одужало 0
Смертей
0
Підозрювані випадки не були підтверджені внаслідок цього штаму лабораторними дослідженнями, хоча деякі інші штами, можливо, були виключені.

У Туркменістані не підтверджено випадків інфікування COVID-19[1]. Уряд працював над контролем інформації про вірус, а експерти підозрюють, що він може поширюватися в країні[2][3]. Доктор Кетрін Смоллвуд, глава місії ЄРБ ВООЗ, в ході брифінгу після 10-денного візиту місії до Туркменістану також не повідомив про виявлення в країні інфекції COVID-19.[4][5][6][7]


«Репортери без кордонів» повідомили, що уряд Туркменістану заборонив слово «коронавірус» і що людей можуть заарештувати за носіння масок або обговорення пандемії[8][9]. Пізніше організація виправила свій звіт, уточнивши, що саме слово не заборонено, але стверджує, що його було вилучено з інформаційних брошур і що уряд обмежує інформацію про вірус та надає «дуже однобічну інформацію»[10].

Хронологія[ред. | ред. код]

31 січня авіакомпанія Turkmenistan Airlines оголосила про припинення польотів до Бангкока та Пекіна[11] та здійснила туди чартерні рейси для повернення туркменських громадян.

29 лютого Туркменістан заборонив в'їзд громадян із країн, уражених вірусом. 5 березня трьом іноземним мандрівникам, двоє із них дипломати арабської країни, було відмовлено у в'їзді, коли вони вилетіли з Алмати, Казахстан. Їх рейс був перенаправлений до Туркменабату, а після прибуття до Ашгабату їх усіх відправили на рейс до Стамбула[12].

Через пандемію COVID-19 усі міжнародні рейси до Туркменістану будуть перенаправлені до Міжнародного аеропорту Туркменабат, де мандрівники проходитимуть тестування на вірус

Із березня 2020 року з метою запобігання імпорту та поширенню коронавірусної інфекції всі літаки, що прибувають до Туркменістану з-за кордону, перенаправляються до міжнародного аеропорту Туркменабат[13]. Пасажирів, які прибули з-за меж Туркменістану, обстежують на наявність ознак вірусу. Було запроваджено окрему процедуру для доставки хворих за необхідністю до інфекційного госпіталю. Медичний центр аеропорту обладнаний засобами індивідуального захисту. Після проходження медичного огляду літак разом із пасажирами на борту вилітає до Ашгабаду. Вильоти з Туркменістану здійснюються з міжнародного аеропорту Ашхабад.

У березні міжнародні рейси було скасовано[14]. На територію Туркменістану допускаються особи, що мають спеціальний дозвіл та приїхали виключно для дипломатичних, офіційних, гуманітарних цілей[15]. Більшість іноземних авіакомпаній скасували свої рейси до Туркменістану через низький попит. Бажаючі відвідати Туркменістан повинні мати свідоцтво про відсутність коронавірусу[16].

Навколо великих населених пунктів Туркменістану, включаючи столицю Ашгабад, були створені додаткові контрольні пункти. Перед входом у великі міста та селища вимірюють температуру тіла водіїв та пасажирів транспортних засобів за допомогою інфрачервоних термометрів. Ці заходи застосовується і до пасажирів на всіх внутрішніх рейсах[16].

Федерація футболу Туркменістану на невизначений термін призупинила всі турніри під її егідою, включаючи Прем'єр-лігу Туркменістану 2020[17]. Спортивні заходи відновляться, ймовірно, 19 квітня[18][19].

Туркменістан вивіз своїх громадян із країн, заражених коронавірусом, таких як Китай, Росія, Туреччина та Білорусь[20][21][22].

Уряд Туркменістану обмежив вантажні перевезення на весь квітень у зв'язку з COVID-19[23].

«Репортери без кордонів» повідомили, що уряд Туркменістану заборонив слово «коронавірус» і що людей можуть заарештувати за носіння масок або обговорення пандемії[8][9]. Пізніше організація виправила свій звіт, уточнивши, що саме слово не заборонено, але стверджує, що його було вилучено з інформаційних брошур і що уряд обмежує інформацію про вірус та надає «дуже однобічну інформацію»[10]. За даними «Хроніки Туркменістану», державні ЗМІ не починали повідомляти про заходи, які були вжиті до 25 березня[24].

Існує стурбованість економічними проблемами в Туркменістані, викликаними пандемією, враховуючи важливість торгівлі з Китаєм для економіки країни[8]. Turkmenportal повідомляв, що в Туркменістані вже кілька років діє програма індустріалізації імпортозаміщення, вітчизняні підприємці та компанії в країні виробляють достатню кількість продуктів і лікарських засобів у широкому асортименті[25].

3 квітня президент Бердимухамедов наказав переглянути державний бюджет[26], переглянути плани будівництва нових будівель[27], вжити заходів для підтримки транспортних агентств[28], створити адекватну поставку товарів першої необхідності, і доручив: терміново розробити заходи щодо підтримки приватних підприємств у зв'язку з пандемією коронавірусу[29].

Спортивні заходи були проведені 7 квітня, щоб відзначити Всесвітній день здоров'я[2]; Turkmenportal повідомив, що «У той час, коли ситуація з коронавірусом залишається напруженою у багатьох країнах світу, в Туркменістані завдяки своєчасним заходам було забезпечено спокійну епідеміологічну ситуацію»[30][31][32].

9 квітня в Туркменістані було створено спеціальні медичні групи для контролю за охороною здоров'я з метою запобігання поширення COVID-19[33]. Усіх громадян Туркменістану перевірять на наявність коронавірусу[34].

«Санітарно-епідеміологічна ситуація в Туркменістані стабільна і під контролем», — заявив президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, виступаючи 10 квітня на позачерговому саміті Тюркської ради[35][36].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ВОЗ: В Таджикистане и Туркмении нет коронавируса
 2. а б Mackinnon, Amy. Turkmenistan's Secretive Strongman Remains in Denial About the Pandemic. Foreign Policy. Процитовано 12 April 2020. 
 3. Rickleton, Christopher (9 April 2020). Experts doubt isolated Turkmenistan's virus-free 'show'. CTVNews (en). 
 4. В ВОЗ оценили ситуацию с коронавирусом в Туркменистане
 5. ВОЗ не выявила случаи заражения коронавирусом в Туркменистане
 6. ВОЗ оценила систему здравоохранения в Туркмении в условиях COVID-19
 7. Катрин Смолвуд: «ВОЗ одобряет все принимаемые Туркменистаном меры по предотвращению проникновения коронавируса»
 8. а б в Turkmenistan Has Banned Use Of The Word 'Coronavirus'. NPR.org (en). Архів оригіналу за 1 April 2020. Процитовано 1 April 2020. 
 9. а б [1]
 10. а б https://rsf.org/en/news/coronavirus-limits-turkmenistan
 11. Туркменистан приостанавливает авиарейсы в Бангкок и в Пекин из-за вспышки в Китае коронавируса
 12. No coronavirus cases officially registered in Turkmenistan. m.akipress.com. Архів оригіналу за 23 March 2020. Процитовано 11 March 2020. 
 13. Авиарейсы из-за пределов Туркменистана временно перенаправляются в Туркменабат Общество. Туркменистан, интернет портал о культурной, деловой и развлекательной жизни в Туркменистане. Архів оригіналу за 20 March 2020. Процитовано 20 March 2020. 
 14. Central Asia tightens restrictions as coronavirus spreads. Reuters (en). 21 March 2020. Процитовано 2 April 2020. 
 15. Информация для граждан Республики Беларусь, рекомендации Посольства в связи с коронавирусом - Посольство Республики Беларусь в Туркменистане. turkmenistan.mfa.gov.by. Архів оригіналу за 20 March 2020. Процитовано 20 March 2020. 
 16. а б Туркменистан усиливает меры по предотвращению проникновения коронавируса Здоровье. Туркменистан, интернет портал о культурной, деловой и развлекательной жизни в Туркменистане. Архів оригіналу за 25 March 2020. Процитовано 26 March 2020. 
 17. Валавичюте, Диана. Все турниры под эгидой Федерации футбола Туркменистана приостановлены. www.championat.com. Архів оригіналу за 25 March 2020. Процитовано 26 March 2020. 
 18. Turkmenistan Higher League to resume on April 19
 19. 19 апреля возобновится чемпионат Туркменистана по футболу
 20. Туркменистан вывозит своих граждан из стран зараженных короновирусом. Trend.Az. 26 March 2020. Архів оригіналу за 26 March 2020. Процитовано 30 March 2020. 
 21. Туркмения вывозит граждан из стран с коронавирусом. Архів оригіналу за 28 March 2020. Процитовано 28 March 2020. 
 22. Turkmenistan exports its citizens from countries with coronavirus Society. Turkmenistan, an Internet portal on cultural, business and entertainment life in Turkmenistan. Архів оригіналу за 28 March 2020. Процитовано 30 March 2020. 
 23. Turkmenistan shuts down cargo traffic due to coronavirus. Reuters (en). 1 April 2020. Процитовано 2 April 2020. 
 24. Kramer, Andrew E. (2 April 2020). 'The Fields Heal Everyone': Post-Soviet Leaders' Coronavirus Denial. The New York Times. Процитовано 2 April 2020. 
 25. Коронавирус – как противостоять пандемии. Архів оригіналу за 25 March 2020. Процитовано 2 April 2020. 
 26. Президент Туркменистана распорядился пересмотреть Госбюджет в связи с пандемией коронавируса
 27. Президент Туркменистана поручил пересмотреть планы по возведению новостроек
 28. Президент Туркменистана распорядился принять меры по поддержке агентств транспортного комплекса
 29. Итоги развития Туркменистана в первом квартале 2020 года рассмотрены на заседании Правительства
 30. [2]
 31. [3]
 32. [4]
 33. [5]
 34. [6]
 35. [7]
 36. Turkic states agree to cooperate against COVID19 pandemic