Корона Шахбану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корона Шахбану
Мохаммед Реза Пехлеві покладає корону на дружину Фарах Пехлеві, 1967
Герб шахбану Фарах Пахлаві. Вгорі — корона Шахбану
Імператорська сім'я після коронації в 1967

Корона Шахбану — корона шахбану Ірана.

Історія[ред. | ред. код]

У зв'язку з тим, що імператриць Ірану жодного разу ще не вінчали на царство, було прийнято рішення створити нову корону для цієї події.

26 жовтня 1967 відбулася коронація останнього шаха Ірану Мохамееда Реза Пехлеві і його дружини Фарах. Спеціального для цієї події було вирішено зробити ряд ювелірних прикрас для шахбану, а також для дочки і сестер шаха. Замовлення було направлено французькій ювелірній фірмі Van Cleef & Arpels. Ще в 1966 П'єром Арпелем були розроблені ескізи, після затвердження яких високими сановниками і особисто Фарах, ювелір приступив до роботи.

Оскільки імперські коштовності не можуть залишати кордонів держави, то замовлення виконано в Тегерані. Ювелір здійснив понад 20 поїздок за півроку роботи.

Корона стала символічним жестом шаха Ірану жінкам своєї країни, одним із символів звільнення жінок у період « Білої революції».

Нині корона експонується в Центральному банку Ірану.

Опис[ред. | ред. код]

Корона Шахбану є унікальним втіленням європейської елегантності та східної розкоші, змішаної з сучасністю.

Корона важить майже 2 кг (1 кг 950 г), вона виконана з білого золота з використанням 1545 дорогоцінних каменів: 36 рубінів, 36 смарагдів, 105 перлин і 1469 діамантів.

Центральні частини займають величезні смарагди, які є центром великих сонячних променів.

Див. також[ред. | ред. код]