Корони Сілли

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Корони Сілли ймовірно створені в корейському царстві Сілла приблизно в VVII століттях нашої ери. Корони були знайдені в Кьонджу, колишній столиці Сілла, а сьогодні одному з основних туристичних центрів Південної Кореї.

Владою Південної Кореї, корони були визнані Національними скарбами, і на цей час зберігаються в Національному музеї Кьонджу.

Корони Сілли[ред. | ред. код]

Південна Корея офіційно надала статус «національних скарбів» (кор.: 國국, 寶보, gukbo) деяким з Корон Сілли, інші отримали статус «скарбів» (кор.: 寶보, 物물, bomul).

Група Зображення Інформація
Національні скарби
금관총금관.jpg
Національний скарб № 87


(кор.: 금관총 금관, 金冠塚金冠, Geumgwanchong geumgwan, Kŭmgwanch'ong kŭmgwan) — найбільша золота корона, що була знайдена. Могила Золотої Корони (Geumgwanchong) була названа на честь цього скарбу. Корона отримала статус «Національного скарбу Південної Кореї» 12 грудня 1962 року. Висота корони — 44 сантиметри, а діаметр — 19 сантиметрів. Це найбільша золота корона з Сілли, серед тих, які були знайдені.[1]

천마총 금관.jpg
Національний скарб № 188


(кор.: 천마총 금관, 天馬塚金冠, Cheonmachong geumgwan, Ch'ŏnmach'ong kŭmgwan) — в даний час знаходиться в Національному музеї Кьонджу. Корона отримала статус «188-го Національного скарбу Південної Кореї» 7 грудня 1978 року. Висота корони — 32,5 сантиметрів.

Korea-Seoul.National.Museum-Silla-Crown-01.jpg
Національний скарб № 191


(кор.: 황남대총 북분 금관, 皇南大塚北墳金冠, Hwangnamdaechong bukbun geumgwan) — в даний час знаходиться в Національному музеї Кореї і є одним з найпопулярніших експонатів. Корона отримала статус «Національного скарбу Південної Кореї» 12 грудня 1978 року. Висота корони — 27,5 & сантиметрів, а золоті ланцюги та підвіски, що звисають з крони, відомі як Suhasik — від 13 до 30,3 сантиметра в довжину.

Скарби
Silla gold crown.jpg
Скарб № 338


(кор.: 금령총 금관, 金鈴塚金冠|Geumnyeongchong geumgwan|Kŭmnyŏngch'ong kŭmgwan}}) — в даний час знаходиться в Національному музеї Кореї. З висотою 27 сантиметрів і діаметром 15, це найменша та найпростіша корона Сілли, з тих, що були знайдені досі.

서봉총 금관 금제드리개.jpg
Скарб № 339


(кор.: 서봉총 금관, 瑞鳳塚金冠, Seobongchong geumgwan, Sŏbongch'ong kŭmgwan) — золота корона з Сілли, на сьогодні знаходиться в Національному музеї Кореї. Висота корони — 30,7 сантиметрів, діаметр — 18,4 сантиметрів.

Silver Crown from the South Mound of Hwangnamdaechong Tomb.jpg
Скарб № 631


Срібна корона (кор.: 은관〈98호 남분, 銀冠〈98號南墳〉) — висота — 17,2 сантиметрів, діаметр — 16,6 сантиметрів

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Display Detail Information. www.pennfamily.org. Архів оригіналу за 4 лютого 2012. Процитовано 11 серпня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]