Короткошерста європейська кішка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Короткошерста європейська right-center
European shorthair portrait Quincy.jpg
Доросла особа
Походження Швеція
Вага самців 5-7 кг
Вага самок 4-6 кг
Стандарти породи
FIFe стандарт
ACF стандарт
Кіт свійський (Felis catus)


Короткоше́рста європе́йська кі́шка — порода домашніх кішок, виведена у 1982 році безпосередньо від широкопошириних котів. Тримають здебільше на території Європи. Європейський короткошерстий кіт є близько споріднений з Британським короткошерстим котом.

Історія виводу[ред.ред. код]

Походження європейської кішки є достатньо неясне. Припускають, що кішка є прямим нащадком приручених єгипитських кішок, які потрапили до Греції близько 500 років до нашої ери. Ця порода дуже швидко потрапила на північ до території Швеції і оселилась там в часи 370600 року нашої ери. на часи середньовіччя будова кота змінилась, і стала набагато міцнішою від свого предка: єгипетської кішки. У 1982 році порода стала визнаною як Короткошерста європейська кішка.

Опис тіла[ред.ред. код]

Тіло короткошерстої європейської кішки в порівнянні з іншими середнього розміру.

Голова[ред.ред. код]

Вуха середньої величини, гострі, або заокруглені всередину. Очі округлі, з подовгастою зіницею. Забарвлення очей від темно-синього, до яскраво-зеленого кольорів. Вуса чорного або білого забарвлення, довжиною до семи см. Ротова порожнина невеликого розміру. Губи малого розміру, забарвлені чорним, білим, або рожевим кольорами.

Тулуб[ред.ред. код]

Довжина тулуба становить до 30-ти см без хвоста; з хвостом до 50-ти см.

Забарвлення[ред.ред. код]

Найчастіше європейські коти зустрічаються із змішанням чорних і білих ліній. Рідше зустрічаються із темно-рудим, або суцільно-рудим забарвленням. Останнім часом кішки споріднюють з іншими породами, і європейські кішки мають плямисте чорно-біле забарвлення.

Різниця від єгипетської кішки[ред.ред. код]

Маса[ред.ред. код]

Середня маса дорослого самця Європейської кішки становить до 4-ох кг. Маса дорослої кішки становить до 3-ох кг, вагітної: до 4-ох кілограм. Маса новонароденого котеняти становить до 300 грам.

Умови виживання[ред.ред. код]

Європейські кішки дуже вибагливі до температури. Температура нижче нуля за цельсієм може сприяти млявості котів, або захворюванню. Невибагливі до їжі. Самиця приводить від одного до семи котенят. Часто за несприятливих умов котенята не виживають. Статева зрілість кота і кішки приходить у віці року.

Використання людьми[ред.ред. код]

Харчуються дрібними гризунами. Люди у сільській місцевості тримають кішок для виловлювання мишей. На відміну від інших порід кішок, європейська короткошерста кішка дуже ефективна в полюванні. У містах, де миші в оселях не водяться, використовують як домашніх тварин.

Світлини[ред.ред. код]

Дивись також[ред.ред. код]