Корпорація Війна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Корпорація Війна M:
War, Inc.
WarIncPoster.jpg
Режисер Joshua Seftel
Продюсер John Cusack
Danny Lerner
Grace Loh
Les Weldon
Сценарист John Cusack
Mark Leyner
Jeremy Pikser
У головних
ролях
John Cusack
Гіларі Дафф
Marisa Tomei
Тривалість 107 хв.
Країна США США
Рік 2008
IMDb ID 0884224

Корпорація Війна (англ. War, Inc.) - політично-сатиричний фільм, в США вийшов 23 травня 2008. Режисер Joshua Seftel, сценарист John Cusack, Mark Leyner і Jeremy Pikser. Головні ролі виконували John Cusack, Гіларі Дафф і Marisa Tomei. Робоча назва фільму була "Brand Hauser: Stuff Happens".

Сценарій схожий на фільми Grosse Pointe Blank і Baghdad Year Zero. Обидва фільми були чорно-білими. Вважається, що "Корпорація Війна" є продовженням Grosse Pointe Blank (1997).

Сюжет[ред.ред. код]

Події фільму відбуваються в майбутньому. Бренд Хаузер (Джон К'юсак) — найманий вбивця. Після чергового завдання, Хаузер отримає нове завдання — в Турокистані (ця назва вигадана). Через приватну корпорацію "Tamerlane" в цій країні почалась громадянська війна. Хаузер має поїхати до цієї країни, під видом організатора виставки, і вбити Омара Шеріфа.

Приїхавши до місця призначення, Хаузер зустрічає свою помічницю Маршу. Вона в курсі завдання Наузера і має допомогти йому здобути успіх. Також Бренд Хаузер зустрічає симпатичного репортера (Marisa Tomei), яка щосили намагається проникнути до будівлі "Tamerlane", але охорона не впускає її. Їм заборонили впускати журналістів, тому вони запропонували жінці відвідати новоприбулого організатора виставки для корпорації "Tamerlane". Хаузер не має часу розмовляти з нею, але пропонує зустрітись в кафе. Після цього, в секретній кімнаті, він зустрічається ці своїм інформатором. Він повідомляє, що Хаузер має прийняти відому поп-зірку Йоніку (Гіларі Дафф).

Через деякий час Хаузер знайомиться з Йонікою і її нареченим Оой-Мі-Фей Тейнуфміні. Йоніка має пройти репетицію, а Хаузер має подивитись, що вона вміє. Але під час репетиції його знудило і він швидко покинув кімнату. Йоніка молода, сексуальна дівчина, яка спокушала дорослого чоловіка, а він цього Хаузеру стає недобре. Тим часом він наладжує стосунки з Наталі, репортером. Після ще декількох спроб зваблень Йоніки, Хаузер починає думати про неї погані речі. Проте, після того, як він дізнається, що насправді Йоніка сумна. Вона змушена вдавати ту, якою не є. Насправді вона обожнює співати драматичні пісні, і мріє про життя нормального підлітка, а також сім'ю. Вона ніколи не бачила своїх справжніх батьків.

Хаузер і Йоніка дізнається, що до продажу потрапило відео, де Йоніка була без одягу. Щоб підтвердити чесність дівчини, Хаузер просить Наталі взяти інтерв'ю у Йоніки. Під час інтерв'ю Хаузер розказує Наталі і Йоніці про своє минуле, його дружину вбили, а дочку викрали. Після цього на його нападає група злочинців і тому він мусить захищатись, але в потрібний момент він не зупиняється і доходить до вбивства. Наталі і Йоніка бачили це, тепер вони дізнались, хто такий Хаузер насправді. Вони злякались і помчали щодуху до таксі. Йоніка попросила Наталі бути дружкою на її весіллі.

За 6 годин до весілля Хаузер дізнається, що Наталі викрали. Тому він їде до іншого міста і рятує її. По дорозі назад він розказує їй про свою місію і про те, що привело його сюди. Приїхавши до міста, Хаузер йде до кімнати Омара Шеріфа, а Наталі на весілля Йоніки. Проте, Омара так і не вбито. Інформатор Хаузера — це Валкен, його давній ворог. Також Бренд Хаузер дізнається, що саме Валкен вбив його дружину і викрав дочку.

Хаузер йде до секретної кімнати і зустрічається з Валкеном. Тей каже йому, що Йоніка — це його дочка. Через це, Бренд Хаузер йде на весілля і просить Йоніку не виходити за Оой-Мі-Фейя. В цей час до кімнати заходить велика кількість солдатів Валкена. Щоб вирватись, Йоніка хапає автомат Оой-Мі-Фейя і цим лякає гостей весілля, які вибігаючи, збивають з ніг солдатів. Йоніка, Хаузер і Наталі покидають будівлю, вони їдуть до літака молодят і покидаються країну.


В ролях[ред.ред. код]

 • Джон К'юсак — Бренд Хаузер
 • Гіларі Дафф — Йоніка
 • Marisa Tomei — Наталі Гегалхуцен
 • Бен Кінґслі — Валкен
 • Joan Cusack — Марша Діллон
 • Ден Екройд — Віце-призедент
 • Ben Cross — Медиса Хеір
 • Luybomir Neikov — Омар Шеріф
 • Sergej Trifunovic — Оой-Мі-Фей Тейнуфміні

Зйомки і касові збори[ред.ред. код]

Зйомки почались в кінці жовтня 2006. Хоч по-сюжету, події фільму відбуваються в Азії, його знімали в Болгарії. Фільм транслювався в кінотеатрах США з 23 травня до 7 серпня 2008 року. З касових зборів кіно отримало всього 580 862 $, це зробило його "брудним". Взагалі, фільм показувався тільки в 30 кінотеатрах Америки.

Критичний прийом[ред.ред. код]

Фільм "Корпорація Війна" отримав багато негативних оглядів від критиків. 24 травня 2008, Rotten Tomatoes повідомив, що 30 відсотків критиків дали позитивні огляди. Це трохи підняло репутацію фільму.

Релізи на DVD[ред.ред. код]

14 жовтня 2008 фільм вийшов на Blu-ray та DVD. Загалом продалось 60,534 DVD, а це 883,364 тисяч американських доларів.

Цікавинки[ред.ред. код]

 • John Cusack зацікавився фільмом прочитавши "Baghdad Year Zero" в Naomi Klein's 2004.
 • Фільм знімався в Болгарії, тому на задньому плані можна часто почути болгарську мову.
 • Імя Оой-Мі-Фей означає Латинська Свиня, на латинській мові.
 • Літак An-12B був позичений для фільму у авіації Софії, столиці Богларії.
 • Корпорація "Tamerlane" придумали він слова Timur, яке на заході вимовляється Tamerlane.
 • Marisa Tomei вже вдруге зіграла роль з ім'ям Наталі (вперше у фільмі In the Bedroom), і вдруге репортера (вперше у фільмі The Paper).

Посилання[ред.ред. код]