Косс Корнелій Лентул (консул 1 року до н.е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Косс Корнелій Лентул
Народився 35 до н. е.
Помер 36
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Суспільний стан патрицій
Посада давньоримський сенатор[d], Quindecimviri Sacris Faciundis, консул, проконсул, префект міста і консул Римської імперіїd
Батько Гней Корнелій Лентул
Діти Гней Корнелій Лентул Гетулік, Косс Корнелій Лентул (консул 25 року) і Корнелія Лентула

Косс Корнелій Лентул Гетулік (лат. Cossus Cornelius Lentulus; 35 рік до н. е. — 36 рік н. е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії, консул 1 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патрциіанського роду Корнеліїв Лентулів. Син Гнея Корнелія Лентула, квестора 29 року до н. е. У 12 році до н. е. Косс Корнелій став монетарієм. Після цього увійшов до колегії квіндецемвірів священнодійств. У 1 році до н. е. обрано консулом разом з Луцієм Кальпурнієм Пізоном. У 5—6 роках н. е. обіймав посаду проконсула провінції Африка. На цій посаді Лентул здобув перемогу над кочовими племенами гетулів та мусуламів у Сирті, після чого примусив їх відійти від римських кордонів та припинити напади. За це отримав тріумфальні відзнаки та право назвати сина «Гетуліком».

У 14 році був призначений імператорським легатом у Панонії. Під час цього придушив повстання місцевих племен.

У 31 році вніс у сенаті пропозицію стосовно заборону пред'являти намісникам провінцій, магістратам та особам, відсутнім у державних справах, звинувачення у злочинах, вчинених до вступу на посаду. Пропозиція була прийнята, завдяки цьому було врятовано від засудження Луція Аррунція, намісника Іспанії, звинуваченого Сеяном. У 33 році Лентул був призначений префектом Риму. Страчений за наказом імператора Калігули, який повірив поклепу.

Характер[ред. | ред. код]

Косс був статечною і скромною людиною, але відрізнявся непомірною пристрастю до вина. Попри цей недолік, Косс користувався повною довірою імператора Тиберія й був посвячений у багато важливих таємниць імператора, які неухильно зберігав.


Родина[ред. | ред. код]

  • Косс Корнелій Лентул, консул 25 року н. е.
  • Гней Корнелій Лентул Гетулик, консул 26 року н. е.
  • Корнелія

Джерела[ред. | ред. код]

  • C. Settipani, «Continuité gentilice et continuité sénatoriale dans les familles sénatoriales romaines à l’époque impériale», 2000, p. 86.
  • G. V. Sumner, Phoenix, Vol. 19, № 2, pp. 134—136.