Косс Корнелій Лентул (консул 1 року до н.е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Косс Корнелій Лентул
Народився 35 до н. е.
Помер 36
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність солдат, політик, військовослужбовець
Посада давньоримський сенатор[d], Quindecimviri Sacris Faciundis, консул, проконсул, префект міста і консул Римської імперії[d]
Батько Гней Корнелій Лентул
Діти Гней Корнелій Лентул Гетулік
Косс Корнелій Лентул (консул 25 року)
Корнелія Лентула

Косс Корнелій Лентул Гетулік (лат. Cossus Cornelius Lentulus, *35 рік до н.е. — † 36 рік н.е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патрциіанського роду Корнеліїв Лентулів. Син Гнея Корнелія Лентула, квестора 29 року до н.е. У 12 році до н.е. Косс Корнелія стає монетарієм. Після цього увійшов до колегії квіндецемвірів священнодійств. У 1 році до н.е. був обраний консулом (разом з Луцієм Кальпурнієм Пізоном). У 5—6 роках н.е. займав посаду проконсула провінції Африка. На цій посаді Лентул здобув перемогу над кочовими племенами гетулів та мусуламів у Сирті, після чого примусив їх відійти від римських кордонів та припинити напади. За це отримав тріумфальні відзнаки та право назвати сина «Гетуліком».

У 14 році був призначений імператорським легатом у Панонії. Під час цього придушив повстання місцевих племен.

У 31 році вніс у сенаті пропозицію стосовно заборону пред'являти намісникам провінцій, магістратам та особам, відсутнім у державних справах, звинувачення у злочинах, вчинених до вступу на посаду. Пропозиція була прийнята, завдяки цьому було врятовано від засудження Луція Аррунція, намісника Іспанії, звинуваченого Сеяном. У 33 році Лентул був призначений префектом Риму. Страчений за наказом імператора Калігули, який повірив поклепу.

Характер[ред.ред. код]

Косс був статечною і скромною людиною, але відрізнявся непомірною пристрастю до вина. Попри цей недолік, Косс користувався повною довірою імператора Тіберія й був посвячений у багато важливих таємниць імператора, які неухильно зберігав.


Родина[ред.ред. код]

  • Косс Корнелій Лентул, консул 25 року н.е.
  • Гней Корнелій Лентул Гетулик, консул 26 року н.е.
  • Корнелія

Джерела[ред.ред. код]

  • C. Settipani, «Continuité gentilice et continuité sénatoriale dans les familles sénatoriales romaines à l’époque impériale», 2000, p. 86.
  • G. V. Sumner, Phoenix, Vol. 19, № 2, pp. 134—136.