Костас Хадзіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Костас Хадзіс
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я грец. Κώστας Χατζής
Дата народження 13 серпня 1936(1936-08-13) (82 роки)
Місце народження Лівадія (Греція)
Громадянство Греція Греція
Професія співак
Жанр Класична лаїка, інтехно

Костас Хадзіс (грец. Κώστας Χατζής , 13 серпня 1936 року, Лівадія) — грецький співак, музикант і композитор, автор пісень. Співає соціальні балади, головний представник соціальної балади в Греції. Він створив свій власний стиль виконання грецької пісні під гітару.

Ранні роки[ред. | ред. код]

Костас Хадзіс народився в Греції в місті Лівадія. Походить з циганської родини. Його дід був популярним кларнетистом, а батько дуже добре грав на цимбалах. Коли Костасу було шістнадцять років, батько брав його з собою, і він співав на весіллях і хрестинах.

Творча біографія[ред. | ред. код]

У 1957 році Хадзіс оселився в Афінах, приступив до запису пісень в 1961 році. В 1961 році вперше виступає в концертному залі. В 1963 році він записав свій перший альбом з піснею Міміса Плессаса «Έφυγε η αγάπη μου» (укр. «Він залишив свою любов»). Його талант швидко помітили великі композитори того часу. Манос Хадзідакіс, Міміс Плессас , Мікіс Теодоракіс, Янніс Маркопулос пишуть для нього пісні. Він став дуже популярним вже до середини 1960-х років.

В кінці 1970 року Костас Хадзіс відвідав Америку з концертами для грецької діаспори. Під час туру колишній президент США Джиммі Картер запропонував йому зустрітися у Білому домі, щоб привітати його і відзначити особисто його роботу. Хадзіс є одним з небагатьох грецьких художників, які були запрошені президентом США і отримали високу оцінку їхньої праці та особисту подяку від президента.

Хадзіс співпрацював з багатьма видатними співаками, серед яких: Харіс Алексіу, Марінелла, Антоніс Ремос. Надзвичайно успішною виявилася співпраця з Марінеллою. Вони виступали разом в нічних клубах. 28 березня 1976 року відбулася прем'єра програми, під час якої було виконано 52 нові пісні. Програма мала шалений успіх. В 1976 році вийшов потрійний альбом «Ρεσιτάλ», який мав великий комерційний успіх, досягнувши 1 000 000 продажів на сьогоднішній день і є одним з десяти найбільш комерційних дисків грецької музики[1] Музику для всіх пісень альбому написав Костас Хадзіс.[2]. З Марінеллою Хатзіс пізніше співпрацював у 1980 році (альбом «Το ταμ ταμ») і в 1987 році з альбомом «Συνάντηση» (укр. «Зустріч»).

9 жовтня 2009 року відбувся концерт на Кіпрі, в якому Хадзіс виконав старі й нові хіти[3].

Влітку 2011 року пройшли концерти Хадзіса у співпраці з Ельпідою на Кіпрі, у концертах також брали участь Марія Алексіу і Антонія Хадзіді[4]. 18 жовтня 2011 року в Афінах у концертному залі «Мегарон» відбувся концерт Костаса Хадзіса, присвячений п'ятдесятиріччю його творчої діяльності. З ним співали Марія Алексіу і Антонія Хадзіді.[5]

Приватне життя[ред. | ред. код]

Він був одружений на німкені Урсулі. Їх син, Александрос Хатзіс,[6] професійно займається музикою, бере участь в концертах свого батька.

Дискографія[ред. | ред. код]

За свою кар'єру Костас Хадзіс записав понад 50 сольних альбомів.[7]

У 2009 році був випущений подвійний компакт-диск «Αντιθέσεις» (укр. «Контрасти») за участю Джулі Массіно і Александроса Хатзіса. Подвійний компакт-диск включає в себе 67 пісень.[8]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]