Костенко Антон Віталійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антон Віталійович Костенко
Народився 28 листопада 1988(1988-11-28) (34 роки)
місто Херсон
Країна Україна Україна
Національність українець
Діяльність археолог, історик
Alma mater Херсонський державний університет
Галузь Музеєзнавство, археологія
Заклад Херсонський краєзнавчий музей, Херсонська централізована бібліотечна система
Науковий ступінь кандидат історичних наук
Науковий керівник Гаврилюк Надія Оксентіївна

CMNS: Костенко Антон Віталійович у Вікісховищі

Костенко Антон Віталійович — український науковець, кандидат історичних наук (2015). Фахівець з історії південноукраїнської археології та музейної справи. Учень Надії Гаврилюк.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 28 листопада 1988 у місті Херсон. Онук Григорія Костенка — українського вченого та багаторічного керівника Інгулецької зрошувальної системи і тресту «Миколаївводбуд».

У 2013 закінчив магістратуру Факультету психології, історії та соціології Херсонського державного університету (за кафедрою всесвітньої історії та історіографії Віталія Андрєєва).

З вересня 2013 працює в Херсонському обласному краєзнавчому музеї. У 2013—2015 — молодший науковий співробітник відділу науково-фондової роботи, у 2015—2016 — науковий співробітник сектору археології, з 2016 — старший науковий співробітник сектору археології.

Здобувач Центру пам'яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури у 2014—2015 рр., у 2015 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук «Археологічні фонди краєзнавчого музею: формування, зберігання, використання (на прикладі Херсонського обласного краєзнавчого музею)» за спеціальністю «музеєзнавство та пам'якознавство» (науковий керівник — Надія Гаврилюк)[1]. Робота є першою в українській історичній науці, що комплексно розглядає функціонування археологічних фондів у структурі українських краєзнавчих музеїв.

З листопада 2016 — на керівних посадах в Херсонській централізованій бібліотечній системі: завідувач організаційно-методичного відділу, головний бібліотекар з питань координації.

Науковий доробок[ред. | ред. код]

До кола наукових інтересів дослідника належать історія української археологічної науки, історія та сучасність українського музейництва. Публікувати наукові дослідження з цієї тематики розпочав у 2014 р. У своїх працях також звертається до «родинної історії» українсько-білоруського роду Гошкевичів (Гашкевичів), до якого, зокрема, належали Михайло Гошкевич, Віктор Гошкевич, Леонід Гошкевич, Ірина Фабриціус.

Одним з перших звернувся до історії становлення Херсонського обласного краєзнавчого музею. Розвиток музею до 1963 узагальнено в книзі «Антична колекція Херсонського обласного краєзнавчого музею. Історія становлення (1890-1963 рр.)» (у співавторстві з Мариною Абікуловою)[2].

Автор понад 20 наукових та науково-популярних праць.

Учасник ряду авторитетних міжнародних наукових конференцій, зокрема: «Крим в історії України» (2014)[3], «Ольвійський форум» (2016).

Вибрана бібліографія[ред. | ред. код]

Окремі видання

Статті

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 вересня 2016. Процитовано 9 вересня 2016. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 лютого 2022. Процитовано 19 січня 2017. 
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 вересня 2016. Процитовано 9 вересня 2016. 

Посилання[ред. | ред. код]