Костобоки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Костобоки
Розселення і кількість
Ареал Україна, Румунія
Згас по III ст. н. е.
Раса Європеоїдна
Близькі народи карпи, фракійці, слов'яни, сармати, кельти
Релігія Язичництво

Костобоки (лат. Costoboci, Costobocae, Castabocae, Coisstoboci; грец. Κοστωβῶκοι, Κοστουβῶκοι, Κοιστοβῶκοι) — стародавнє плем'я, що мешкало згідно з античними авторами в Дністер-карпатському регіоні. Ймовірно назва його походить від двох слів «кості» і «боки».

Костобоків археологи отожнюють з липицької культурою.[1]

У 179 році нашої ери костобоки вторглися у межі римської провінції Дакія і перейшли увесь Балканський півострів. Деякі дослідники (Зеус, Томашек, Премерштейн, Василе Пирван, Йорга, Руссу, Бікір й ін.) відносять цей народ до фракійців, а інші (Павло Шафарик, Любор Нідерле, Карлічек, Неєдлий, Кудрявцев) до слов'ян, треті до кельтів, а четверті до сарматів.

Пліній Старший згадував сарматське плем'я «Cotobacchi», котре жило в пониззі річки Дон. У 170-х рр. костобоки в союзі з маркоманами і квадами напали на Римську імперію, переправилися через Дунай і спустошили Мезію, Фракію, Македонію та в Ахаю. Трохи пізніше землі костобоків були атаковані вандалами. Частині костобоків вдалося мігрувати на територію сусіднього племені карпів.


Етнологія Це незавершена стаття з етнології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Н.А. Чаплыгина. Население Днестровско-Карпатских земель и Рим в I-IIIв. н.э.. kirsoft.com.ru. Процитовано 2018-02-03.