Костобоки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Костобоки
Ареал Україна, Румунія
Раса Європеоїдна
Близькі до: карпи, фракійці, слов'яни, сармати, кельти
Релігія Язичництво
Згас по III ст. н. е.
Костобоки на мапі кордонів Римської імперії

Костобоки (лат. Costoboci, Costobocae, Castabocae, Coisstoboci; грец. Κοστωβῶκοι, Κοστουβῶκοι, Κοιστοβῶκοι) — стародавнє плем'я, що мешкало згідно з античними авторами в Дністер-карпатському регіоні.

Костобоків археологи отожнюють з липицької культурою.[1]

У 179 році нашої ери костобоки вторглися у межі римської провінції Дакія і перейшли увесь Балканський півострів. Деякі дослідники (Зеус, Томашек, Премерштейн, Василе Пирван, Йорга, Руссу, Бікір й ін.) відносять цей народ до фракійців, а інші (Павло Шафарик, Любор Нідерле, Карлічек, Неєдлий, Кудрявцев) до слов'ян, треті до кельтів, а четверті до сарматів.

Пліній Старший згадував сарматське плем'я «Cotobacchi», котре жило в пониззі річки Дон. У 170-х рр. костобоки в союзі з маркоманами і квадами напали на Римську імперію, переправилися через Дунай і спустошили Мезію, Фракію, Македонію та в Ахаю. Трохи пізніше землі костобоків були атаковані вандалами. Частині костобоків вдалося мігрувати на територію сусіднього племені карпів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Н.А. Чаплыгина. Население Днестровско-Карпатских земель и Рим в I-IIIв. н.э.. kirsoft.com.ru. Архів оригіналу за 26 жовтня 2017. Процитовано 3 лютого 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]