Костянтин II (імператор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Костянтин II
Flavius Constantinus
Campidoglio, Roma - Costantino II cesare dettaglio.jpg
Імператор
Початок правління: 337
Кінець правління: 340
Попередник: Костянтин І
Наступник:Констант
Дата народження: 316(0316)
Місце народження:Арль
Країна:Римської імперії
Дата смерті:340(0340)
Місце смерті:Акуїлея
Династія:Костянтина
Батько:Костянтин І
Мати:Фауста

Костянтин II (лат. Flavius Claudius Constantinus, * лютий 316 Арль — † 340 Аквілея) — римський імператор, старший син Костянтина Великого і Фаусти.

Поділ Римської імперії під час владарювання Костянтина II: зліва направо території Костянтина ІІ, Константа І, Далмація і Констанція ІІ. Після смерті Костянтина ІІ (травень 337) таким був формальний поділ імперії, до того часу поки Далмацій не був вбитий і його землі поділені між Константом в Костянтином.

Найстарший син Костянтина І та Фаусти був 1 березня 317 був проголошений Цезарем. У 328 році під наглядом батька перейняв керівництво Галії перебуваючи у Трірі. Після смерті батька у 337 році і вбивства двоюрідних братів отримав свою частину при розділі в Вімінаціумі (338), як імператор Заходу, так звану галльську префектуру і західну частину Північної Африки. Оскільки він був ще і найстарший, то отримав також перевагу старшинства у засіданнях авґустів — senior Augustus.

В результаті суперечки, що виникла у Костянтина через африканські кордони та поділу імперії Костянтина І з його братом Константом, у 340 році розгорілася війна. У битві при Альзі, поблизу Аквілеї у 340 р., Костянтин програв битву і загинув. При цьому Костянтин потрапив пізніше і під Damnatio memoriae.

Констант при цьому отримав у володіння 2/3 частини імперії та і всю її західну частину.

Посилання[ред. | ред. код]

Біографія Костянтина II у De Imperatoribus Romanis англ.

Джерела[ред. | ред. код]

Bruno Bleckmann: Der Bürgerkrieg zwischen Constantin II. und Constans (340 v. Chr.). У: Historia. Том 52, 2003, Ст. 225—250. нім.