Которович Мирослава Богодарівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мирослава Богодарівна Которович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 1 листопада 1974(1974-11-01) (45 років)
Місце народження Київ, Україна Україна
Громадянство Україна Україна
Професія скрипалька, викладач

Которович Мирослава Богодарівна (нар. 1 листопада 1974, м. Київ) — українська скрипалька, заслужена артистка України[1], старший викладач кафедри скрипки Національної музичної академії України.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася в сім'ї видатного українського скрипаля Богодара Которовича та арфістки Наталії Кметь.

Навчалася в Київській середній спеціалізованій музичній школі ім. М. В. Лисенка у педагогів П. Бондаса та Я. Рівняк. За роки занять у класі, а потім аспірантурі професора Національної музичної академії України Б. А. Которовича Мирослава отримала Гран-Прі на міжнародному конкурсі «Золота осінь» (м. Хмельницький), брала участь у майстер-класах славетних педагогів М. Яшвілі[ru](рос.) (Польща), Р. Річчі(англ.) і Т. Цейтмайєра(англ.) (м. Зальцбург, Австрія). Значний вплив на її творче становлення мали уроки з Б. Потєєнко. Була стипендіатом «Моцарт-Академії» (м. Краків, Польща).

У 1993 року стала солісткою НАС «Київська Камерата». Під керівництвом диригента В. Балея (США) брала участь у записі авторського диску композитора Є. Станковича.

Починаючи з 1998 року, Мирослава гастролює в багатьох країнах світу у складі камерного оркестру «Кремерата Балтика»[en](рос.), засновником і керівником якого є видатний скрипаль Ґідон Кремер. В рамках цього проекту також грала концерти камерної музики з відомими музикантами на фестивалях в Австрії та Швейцарії.

Мирослава Которович — автор циклу музично-театральних проектів у жанрі музичні новели («Роль для скрипки», «Сотворіння», «Скрипкові капризи», «Сходами», «Намисто з дитячих мрій» та ін.), про один із яких у 2000 році було знято фільм у циклі передач «Варіації на тему», а проект «Сотворіння» втілився в однойменний сольний CD-диск.

У 2004 році вона брала активну участь у міжнародному проекті BRITTEN FESTIVAL KYIV 2004. Разом із відомим режисером В. Вовкуном Мирослава працювала над постановкою концертно-театральної версії «Воєнного реквієму Бріттена»(англ.).

Виступає як солістка з багатьма оркестрами України, має сольні виступи за кордоном. Мирослава Которович викладає в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського. В молодого педагога вже є значні перемоги, остання з яких — звання лауреата Всеукраїнського конкурсу скрипалів у Львові (листопад, 2008) в її вихованиці.

З її ініціативи вперше за історію музичної академії скрипкова кафедра отримала свій власний зал. У співпраці з батьком в 2005 році нею був започаткований цикл студентських зустрічей та концертів під назвою «Violino solo».

В ДКА «Київські солісти» працює з 2001 року. З 2003 року — концертмейстер ансамблю «Київські солісти», з 2006 року — заступник художнього керівника з творчих питань ансамблю «Київські солісти». Вона автор аудіо-проекту «Грають „Київські солісти“», в 2008 році вийшов перший диск серії «З романтичних часів».

Завдяки активності творчого життя Мирослава Которович має унікальну можливість постійно розширювати свій світогляд, збагачувати власне сприйняття музики, які разом з її дивовижною фантазією та природною обдарованістю актора дарують слухачеві нові незабутні враження.

Ще з батьком, Богодаром Которовичем, Мирослава започаткувала серію дисків «Київські солісти грають»: 2008-го побачив світ перший диск цієї серії «З романтичних часів».

16 вересня 2013 року утворила новий власний проект АртеХатта: Творча майстерня Мирослави Которович — Камерний ансамбль «АртеХатта»[2][3][4][5].

Премії та відзнаки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]