Котяча вдячність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Котяча вдячність
Cat Returns cover.jpg
猫の恩返し
Жанрфентезі, драма, пригоди
Аніме-фільм
РежисерМоріта Хіроюкі
ПродюсерМіядзакі Хаяо
СценаристЙосіда Рейко
СтудіяStudio Ghibli
Дата виходу20 липня 2002
Тривалість75 хв.
Манґа
Baron: The Cat Returns
АвторХііраґі Аой
ВидавецьTokuma
Період випуску2002 — 2002
Кількість томів1

Котяча вдячність[1] (яп. 猫の恩返し Neko no Ongaeshi, англ. The Cat Returns) — повнометражний аніме-фільм режисера Моріта Хіроюкі. Знятий студією «Studio Ghibli» у 2002 році.

«Котячу вдячність» знімали на основі манґи Хіірагі Аоя. В аніме більше значення мають гумористичні елементи. В історії немає глибинного підтексту, немає складних метафор характерних для Міядзакі, швидше за все саме тому «Повернення кота» сприймається саме як казка.

У 2002 році фільм отримав приз на фестивалі Japan Media Arts[2].

Сюжет[ред. | ред. код]

Одного разу Хару поверталася зі школи з подругою Хіромі і помітила красивого бузкового кота із золотим ланцюжком на шиї, який ніс в зубах золотисту коробочку, перев'язану яскраво-червоною стрічкою. Здивовані подруги почали за ним спостерігати, і побачили, як кіт, переходячи дорогу, ненавмисно упустив коробочку і намагався її підняти, не помічаючи вантажівки, що мчить на нього. Хару врятувала кота, винісши його з проїжджої частини перед вантажівкою. Кіт, вставши на задні лапи і обтрусившись, як людина, ввічливо подякував їй за порятунок, і, посміхнувшись, низько вклонився. Вночі Хару прокинулася від котячого нявкання, вийшла на вулицю і побачила довгу процесію кішок, що йдуть на задніх лапах; деякі з кішок несли ліхтарі і музичні інструменти. В середині процесії знаходилася тачанка з лежанкою, на якій везли величезного пухнастого кота з великим синім сапфіром в золотій оправі на лобі. По обидві сторони від тачки йшли кіт в мантії та пенсне і кішка з сувоєм у лапах. Кіт в мантії і пенсне кликнув Хару і представив їй кота в тачці — Короля Серед Королів — Повелителя Котів, після чого пояснив, що вона врятувала сина Короля і тепер могутній Котячий король хоче одружити його з нею. Незабаром він викрадає Хару, яка зовсім не бажає бути котячою принцесою, і лише вірні вусаті і хвостаті друзі — товстий бродяга Мьюта і прекрасний Барон зможуть визволити її з котячого полону. На них чекають несподівані зустрічі і найнеймовірніші пригоди в невідомому Царстві Кішок.

Персонажі[ред. | ред. код]

Основні персонажі[ред. | ред. код]

Хару

Хару (яп. 吉岡ハル йошіока хару) — добра, але трохи сором'язлива дівчина. Вона живе разом зі своєю мамою, принаймні інших родичів в аніме в неї немає. Хару не вміє розпоряджатися своїм часом, тому вона часто спізнюється в школу і не встигає завершити свої справи. Вона з дитинства любить кішок, можливо розуміє котячу мову, принаймні так думає її мати, після того, як Хару нагодувала печивом кинуте кошеня. Вона не вважає себе красунею, але мріє звернути на себе увагу однокласника на ім'я Масіда, який її не помічає. Хару дружить зі своєю однокласницею Хіромі, з якою вона проводить багато часу.

Сейю: Ікевакі Тідзуру (яп. 池脇千鶴)

Барон

Барон (яп. バロン) або Барон Гумберт фон Ґіккінґен (нім. Humbert von Gikkingen, яп. フンベルト・フォン・ジッキンゲン фумберуто фон дзіккінґен) — приватний детектив з «Котячої канцелярії». Має людське тіло з котячою головою. Носить наглухо застібнутий одяг і рукавички, часто бере з собою циліндр і тростину, якою уміє відмінно фехтувати. Любить спеціальний сорт чаю, який щоразу має різний смак. Він дуже делікатний, лаконічний і має хороші манери і завжди знає вихід з будь-якої ситуації. Чудово ладнає зі своїм напарником по Канцелярії Мутою.

Сейю: Хакамада Йосіхіко (яп. 袴田吉彦)

Другорядні персонажі[ред. | ред. код]

Котяче Бюро: Тото везе Барона і десантує Муту

Мута (яп. ムタ) — дуже товстий, слоноподібний кіт. Любить поїсти і відрізняється величезною силою. Помічник Барона, також працює в «Котячій Канцелярії». Мута — його прізвисько, похідне від «Буту» (порося), а справжнє його ім'я Рінальдо Мун. Буркотливий, не любить чай Барона. Він постійно свариться з Тото. Але насправді Мута добрий і спокійний.

Сейю: Ватанабе Тецу (яп. 渡辺哲)

Тото (яп. トト) — величезний крук, є ожившою статуєю. Помічник Барона, працює в «Котячій Канцелярії». Виконує функції повітряного транспорту, перевозячи Барона на своїй спині і Муту тримаючи його в лапах. Любить тутові ягоди і часто пропонує додавати їх в чай Барона.

Сейю: Сайто Йосуке (яп. 斉藤洋介)

Рун та Юкі

Рун (яп. ルーン ру: н) — спадковий принц котячого королівства. Хару врятувала його від смерті під колесами вантажівки, за що його батько особисто відвідав Хару і виявив свою подяку, обіцяючи що видасть Хару заміж за свого сина і віддячить декількома «проектами». Таємно закоханий в Юкі, служницю при королівському палаці. Є командувачем власної армії.

Сейю: Ямада Такаюкі (яп. 山田孝之)

Юкі (яп. ユキ) — служниця при палаці котячого королівства — наречена Принца Руна. Одного разу була врятована від голодної смерті Харою, яка нагодувала її крекерами у формі рибок. Допомагає Хару та Баронові вибратися з Королівства. Дуже скромна, але елегантна з рожевим бантом на шиї.

Сейю: Маеда Акі (яп. 前田亜季)

Котячий Король (яп. 猫王 неко о:) — офіційний титул: «Король Котячого Королівства, Король Серед Королів, Король Котів», батько принца Руна. Носить, як корону, величезний синій сапфір, який володіє якимись чарівними властивостями. Дуже злопам'ятний і гордовитий, що робить його зовнішність ще більш відштовхуючої. Має звичку нікому не поступатися і не тримати обіцянки, порушуючи їх відразу ж.

Сейю: Тамба Тецуро (яп. 丹波哲郎)

Музика[ред. | ред. код]

Cat Returns OSTM:
Cat Returns OST cover.jpg
Саундтрек-альбом
Композитор Yuji Nomid
Виконавець Номі Юджі
Дата випуску 17 липня, 2002
Жанр аніме та манґа в жанрі драмаd, аніме та манґа в жанрі фентезіd, пригодницька манґа й анімеd, фентезійний фільм[3], дитячий фільм, драматичний фільм і історія про дорослішанняd[4]
Тривалість 75 хв.
Лейбл Tokuma Shoten
Продюсер Судзукі Тосіо[5]

Cat Returns (Neko no Ongaeshi) OST — саундтрек-альбом до аніме фільму «The Cat Returns». Виконавець — Номі Юджі.

Список композицій:

  1. Opening [0:31]
  2. Haru, Okiteiru? [2:12]
  3. Run Tono Deai [0:45]
  4. Neko To Ohanashi [1:40]
  5. Nekoou No Gyoretsu [1:19]
  6. Neko No Ongaeshi [1:09]
  7. Munashi Houkago [1:15]
  8. Nazo No Koe [0:35]
  9. Jujigai Nite [2:17]
  10. Muta Wo Otte [1:06]
  11. Youkoso Neko No Jimusho He [1:51]
  12. Koukyu Heno Yuukai [2:25]
  13. Koko Ga Neko No Kuni? [0:44]
  14. Nekoou No Shiro He [2:02]
  15. Nekoo? [1:05]
  16. Neko Jungler No Rumba [0:19]
  17. Haragei Neko No Porka [0:25]
  18. Waltz Katzen Blut [1:38]
  19. Watashi Wa Funbert von Zikkingen [3:16]
  20. Otorija Nezo [0:48]
  21. Meiro Kara No Tousou [2:19]
  22. Run to Yuki [2:39]
  23. Dassou [4:34]
  24. Kaereta Watashi Kaeretanda! [3:25]
  25. Kaze Ni Naru [4:09]
  26. Baron [4:22]
  27. Nekoou [4:02]
  28. Haru No Boogie [3:05]
  29. Pastorale [4:37]
  30. Haru No Omoide [3:21]

Рецензії[ред. | ред. код]

Дата виходу в різних країнах
Країна Дата виходу
Японія 2 травня 2003
Франція 15 травня 2003
Південна Корея 8 серпня 2003
Росія 28 серпня 2003
Німеччина 24 вересня 2003
Велика Британія 25 жовтня 2003
Чехія 30 жовтня 2003
Бельгія 15 вересня 2004
Італія 22 січня 2005
Сайт Рецензент Оцінка Примітки
Anime News Network Карло Сантос Загальна: A-
Сюжет: B+
Анімація: A
Арт: A-
Музика: B
Рецензія на DVD/Фільм
AnimeOnDVD Паул Джеск'юс Загальна: A+
Аудіо: A-
Відео: A-
Меню: B
Додаткові матеріали: A-
Рецензія на DVD/Фільм
THEM Anime Reviews Ханнах Стентон 4 з 5 Рецензія на фільм
World Art Олексій Фадєєв 8.0 з 10 Рецензія на фільм

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]