Коцюбинський Флоріан Абрамович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коцюбинський Флоріан Абрамович

Народився 24 лютого 1921(1921-02-24)
Казань
Помер 25 березня 1991(1991-03-25) (70 років)
Київ
Громадянство СРСР СРСР
Навчання Київський художній інститут
Нагороди

Орден Червоної Зірки

Коцюби́нський Флоріа́н Абра́мович (24 лютого 1921 — 25 березня 1991) — український радянський скульптор, заслужений діяч мистецтв УРСР (1964). Онук Михайла Коцюбинського.

Біографія[ред. | ред. код]

Флоріан Коцюбинський народився 24 лютого 1921 року в Казані, у родині Ірини Коцюбинської та Абрама Метрика-Данішевського. У 1922 році родина Флоріана Коцюбинського повернулася в Україну, мешкала в містах Городку, Волочиську, Проскурові. У 1930 році родина переїхала до Полтави, де Абрам Данішевський працював у районній прокуратурі. Згодом родина переїхала до Харкова, а потім і до Києва. У Києві Флоріан навчався у художній студії, у 1939 році, після закінчення школи, мав намір вступити до Художнього інституту, але не встиг через наказ наркома оборони Климента Ворошилова про призов до армії випускників шкіл.

Брав участь у Зимовій війни 1940 року (Фінський фронт), у німецько-радянській війні (Західна Білорусь, Брянський та 2-й Прибалтійський фронти). Воював у складі повітряних сил, у батальйоні аеродромного обслуговування, війну закінчив у званні лейтенанта. Демобілізований у 1946 році. Того ж року Флоріан Коцюбинський вступає до Київського художнього інституту. Його вчителем був Михайло Лисенко, товаришами по навчанню — Анатолій Білостоцький, Галина Кальченко, Семен Андрійченко та інші.

Після закінчення інституту у 1952 році деякий час викладав скульптуру у Київській художній школі, згодом навчався в аспірантурі на філософському факультеті (так звана «марксистсько-ленінська естетика»), яку, втім, не закінчив, направивши зусилля на практичну діяльність.

Флоріан Коцюбинський помер в Києві 25 березня 1991 року, похований у Чернігові, на цвинтарі «Яцево».

Творчість[ред. | ред. код]

Скульптурні портрети[ред. | ред. код]

Надгробки[ред. | ред. код]

Пам'ятники[ред. | ред. код]

Скульптурні композиції[ред. | ред. код]

Нагороди[ред. | ред. код]

Нагороджений Орденом Червоної Зірки. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1964).

Фотографії[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]