Кочерга Ольга Дмитрівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кочерга Ольга Дмитрівна
Народилася 18 квітня 1949(1949-04-18) (75 років)
Чернівці
Країна  Україна
Діяльність перекладачка, фізик
Галузь термінографія, фізика плазми
Заклад Інститут теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова НАН України
Науковий ступінь кандидат фізико-математичних наук
У шлюбі з Кубайчук Віктор Павлович

CMNS: Кочерга Ольга Дмитрівна у Вікісховищі

Ольга Дмитрівна Кочерга (18 квітня 1949, Чернівці) — українська науковиця, перекладачка. Кандидат фізико-математичних наук, старша наукова співробітниця Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова НАН України. Авторка низки статей з теоретичної фізики та українського термінознавства[1].

Наукові інтереси[ред. | ред. код]

Наукові інтереси — нелінійна теорія плазми та плазмоподібних середовищ; термінографія та науковий переклад.

Творчість[ред. | ред. код]

Авторка близько 100 публікацій з теорії плазми.

Переклала англійською мовою 6 монографій та підручників з теоретичної фізики для провідних наукових видавництв (Pergamon Press, Wiley Interscience, Springer Verlag, World Scientific тощо) та понад 200 авторських аркушів статей з різних розділів фізики для міжнародних наукових журналів.

Укладачка (спільно з Є. Мейнаровичем) «Українсько-англійського словника природничих термінів із префіксом не-» (близько 4000 термінів; Київ, 2000) та «Англійсько-українсько-англійського словника наукової мови (Фізика та споріднені науки)» у двох частинах (близько 150 000 термінів у кожній частині; Вінниця, Нова книга, 2010). Електронний варіант цього словника на сайті Англійсько-українські словники[2].

Авторка низки статей з термінознавства та термінографії. Дослідниця втручання позанаукових чинників у структуру термінної лексики та засади термінотворення протягом 1930-1980-х, їхніх наслідків та неподоланого впливу на теперішній стан української наукової мови.

2012 року у видавництві К.І.С. вийшла друком книжка Сидні І. Лендау «Словники: мистецтво та ремесло лексикографії» в перекладі з англійської О. Кочерги. Назва мовою оригіналу: англ. Sidney I. Landau, Dictionaries: The Art and Craft of Lexicography. Сторінок: 480.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Учасник (від 1991), потім керівник (від 1998) Київського фізико-математично-астрономічного термінологічного семінару.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 січня 2014. Процитовано 3 травня 2012.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Англійсько-українські словники. Архів оригіналу за 11 квітня 2011. Процитовано 3 квітня 2022.