Кош-Агацький район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кош-Агацький район
рос. Кош-Агачский район
алт. Кош-Агаш аймак
Герб Прапор
Розташування району
Основні дані
Суб'єкт Російської Федерації: Республіка Алтай
Населення: 17 700 осіб
Площа: 19 845 км²
Густота населення: 0,9 осіб/км²
Телефонний код: 7-388-42-#####
Населені пункти та поселення
Адміністративний центр: Кош-Агач
Влада

Кош-Ага́цький район (рос. Кош-Ага́чский район; алт. Кош-Агаш аймак) — район Республіки Алтай. Розташований в південній частині республіки. З ним межує Монголія, Китай, Казахстан, усередині РосіїРеспубліка Тива, а також Улаганський, Усть-Коксинський і Онгудайський райони республіки Алтай. Голова муніципального утворення — Єфимов Леонід Миколайович.

У районі в 14 населених пунктах, що входять до 11 сільських адміністрацій, проживають 17,7 тис. осіб. Районний центр — село Кош-Агач — засновано в 1801 році і знаходиться за 465 км від міста Горно-Алтайськ на Чуйському тракті.

У Кош-Агацькому районі компактно проживають казахи, що переселилися сюди в кінці XIX — початку XX століття. У районі також проживають теленгіти і росіяни.

У 1993 році цей район подарував науці світове відкриття XX століття — забальзамоване тіло «Укоцької принцеси», що збереглося в кургані «Ак-Алаха-3» на плато Укок — молодої пазирицької жінки, що проживала тут близько 2500 років тому.

Основні види виробництва в районі: здобич вольфрамо-молібденової руди, м'ясне скотарство, козівництво, вівчарство, конярство, пантове оленярство.

Посилання[ред. | ред. код]