Крабові палички

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кра́бові па́лички (також звані «імітацією крабового м'яса») — вид продуктів, які створюються штучно з обробленого рибного білка сурімі або подрібненого м'яса білої риби. За формою і кольором нагадують м'ясо крабової клешні.

Історія[ред. | ред. код]

Sugiyo"Kaori-hako"

Японська компанія «Sugiyo Co., Ltd» (スギヨ, Sugiyo) винайшла крабові палички під назвою «Kanikama» у 1973 році і в Японії крабові палички відомі саме під цією назвою. В країнах СНД крабові палички з'явилися вперше у 1991 році.

Склад і технологія виробництва[ред. | ред. код]

Всупереч назві, крабові палички взагалі не містять м'яса крабів[1], а з 1993 року виробники були юридично зобов'язані маркувати їх «крабові палички ароматизовані». Основним інгредієнтом є сурімі — перемелене філе білих океанічних риб (минтай, хек, путасу) з північної частини Тихого океану. Крабові палички, які потрапляють на український ринок, зроблені, як правило, в країнах СНД або Китаї. Велика частина закуповуваної Україною китайської продукції не містить сурімі, а складається з рослинного (соєвого) білка, крохмалю і яєчного білка, а також ароматизованих добавок[джерело?].

Окремі палички, як правило, червоного кольору або жовтувато-червоні, прямокутно-довгастої форми. Прошарки крабових паличок можна акуратно розділити і розмотати приблизно так само, як нитковий сир. Крабові палички не рекомендується заморожувати щоб уникнути втрати вологи. Крабові палички мають характерний запах морепродуктів, текстура нагадує гуму, а смак злегка солоний. Для посилення аромату та смаку, як правило, використовується глутамат натрію[1].

Використання[ред. | ред. код]

В основному крабові палички використовуються в салатах як недорогий замінник справжнього крабового м'яса або як недороге джерело рибного білка. Також найчастіше входить до складу популярних ролів «Каліфорнія».

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]