Крайхгау

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крайхгау

49°07′ пн. ш. 8°43′ сх. д. / 49.117° пн. ш. 8.717° сх. д. / 49.117; 8.717Координати: 49°07′ пн. ш. 8°43′ сх. д. / 49.117° пн. ш. 8.717° сх. д. / 49.117; 8.717
Країна  Німеччина
Регіон Баден-Вюртемберг
Тип rolling countryd
Крайхгау. Карта розташування: Німеччина
Крайхгау
Крайхгау
Крайхгау (Німеччина)
Мапа
CMNS: Крайхгау у Вікісховищі

Крайхгау (нім. Kraichgau) — горбиста місцевість на північному заході землі Баден-Вюртемберг, Німеччина.

Походження назви

[ред. | ред. код]

Слово «Kraich», очевидно, походить від кельтського слова «Creuch», що означає «грязь» або «суглинок». Гау (підрозділ країни) означає відкриту територію, вільну від лісів, наприклад, сільськогосподарські угіддя або луки.

Крайхгау вперше згадується в Ранньому Середньовіччі в кодексі Лорша[en] як "Creichgowe" в 769 році. У 773 році її згадують як "Chrehgauui", в 778 році "Craichgoia" . До 1594 року назва наблизилася до сучасної форми, і її називали "Kreuchgau".

Географія

[ред. | ред. код]

Крайхгау на північному заході Баден-Вюртемберга межує з Оденвальдом на півночі, Шварцвальдом на півдні та Верхньорейнською рівниною на заході. На сході Крайхгау відокремлений від Забергеу[de] гірськими хребтами Штромберг[de] і Гойхельберг[de]. Загальна площа області становить понад 1630 км². [1] На північному сході вона переходить у Бауланд[de] та Унтерланд[de], коли досягає Неккара, а на південному сході переходить у Геккенгеу[de], коли досягає Енца[de]. [2] Область Крайхгау поширюється на частини округів Карлсруе, Гайльбронн, Енcкрайс, Рейн-Неккар і Неккар-Оденвальд.

Найбільшими містами Крайхгау є Зінсгайм, Еппінген, Бад-Раппенау, Бреттен і Брухзаль. Проте характерною є велика кількість сіл посеред горбистого ландшафту, переважно заселених у середньовіччі. Лише до згаданої п’ятірки міст входить понад 40 таких сіл. Інші великі міста: Дільгайм, Мюльгаузен, Кніттлінген, Обердердінген, Естрінген, Рауенберг, Вайбштадт і Швайгерн, а також громади Ангельбахталь, Вальцбахталь, Пфінцталь і місто Крайхталь, яке виникло в результаті злиття багатьох менших сіл.

Найважливішими річками є Крайхбах[de], яка має джерело біля Штерненфельса в районі Енц, потім тече на північний захід і впадає в Рейн біля Кеча, а також Ельзенц[de], яка має джерело біля однойменного села[de] поблизу Еппінгена та впадає в Неккар біля Неккаргемюнда. Іншими важливими водоймами є Пфінц, Зальбах[de] і Леймбах[de] у заході та Лайн[de] і Шварцбах[de] на сході.

Крайхгау — глибока улоговина, між Оденвальдом і Шварцвальдом, коли ці гори піднялися в третинний період близько 65 мільйонів років тому і утворили сучасну Верхньорейнську рівнину на сході та Вогезами і Пфальцьким лісом на заході. Під час льодовикового періоду значна кількість лесу була винесена у вигляді мулу та знову відкладена в Крайхгау. З товщиною понад 30 метрів лес Крайхгау досягає найбільшої товщини в Німеччині. Лес і створені з нього родючі ґрунти є основою для інтенсивного сільського господарства, яке характеризує регіон і донині. Через відносно м'який клімат Крайхгау часто називають Баденською Тосканою — подібно до Маркгрефлерланду.

Найвищою висотою Крайхгау є пагорб замку Штайнсберг[de] біля Зінсгайм-Вайлера (333 м над рівнем моря). Католицька парафіяльна церква Богоматері у Вайбштадті вважається однією з найяскравіших церков у північному Крайхгау. Її 65-метрову вежу видно здалеку, і вона відома як собор Крайхгау.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bundesamt für Naturschutz: Landschaftssteckbrief 12502 Nördlicher Kraichgau, Bundesamt für Naturschutz: Landschaftssteckbrief 12502 Südlicher Kraichgau
  2. Historischer Atlas von Baden-Württemberg, Karte II.4: Karte der Naturräumlichen Gliederung von Baden-Württemberg

Посилання

[ред. | ред. код]