Краксові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Краксові
Час існування: олігоцен — наш час
Crax daubentoni
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Куроподібні (Galliformes)
Родина: Краксові (Cracidae)
Vigors, 1825
Роди
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cracidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Cracidae
EOL logo.svg EOL: 7600
ITIS logo.svg ITIS: 175714
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8982
Fossilworks: 39331

Краксові (Cracidae) — родина птахів ряду куроподібних (Galliformes).

Поширення[ред. | ред. код]

Понад 40 видів краксових населяють лісові райони Центральної та Південної Америки. У тропічних лісах мешкають найбільші види краксових, а дрібніші трапляються в інших лісах і біля плантацій. Більшість краксових віддають перевагу рівнинним районам з багатою рослинністю. Рогаті гуани живуть у гірських субтропічних лісах Південної Мексики та Гватемали.

Опис[ред. | ред. код]

Це великі птахи: довжина тіла від кінця дзьоба до кінця хвоста коливається від 20 см у найменших видів до 40 см у великих. Статура у краксів щільна, ноги сильні, хвіст довгий, ступінчастий. На голові у багатьох видів є добре розвинений чубчик. З боків голови, а іноді тільки навколо очей є голі ділянки шкіри різних кольорів.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Краксові — це віддалені родичі фазанів. Однак, на відміну від останніх, вони живуть на деревах і на землю спускаються тільки за виняткових обставин. На деревах вони годуються і сплять. Літають кракси не дуже добре, тому в далеку дорогу вирушають рідко. Якщо ж птахам потрібно подолати у повітрі певну відстань, то вони видираються на верхівку дерева і потім планерують донизу або перелітають на сусідні дерева. Подібні маневри птахи можуть повторювати декілька разів, таким чином перелітаючи на значні відстані. У пасивному польоті з розкладеними крилами вони здатні подолати відрізок завдовжки понад 100 м. Кракси для підтримання польоту починають махати крилами тільки в тому разі, якщо без цього їм не дістатися до сусіднього дерева. Ці птахи швидко бігають по гілках — у цьому їм дуже допомагають довгі ноги із сильними пальцями.

Розмноження[ред. | ред. код]

Вони споруджують свої невигадливі гнізда майже виключно на деревах, рідше на великих кущах і відкладають в них всього 2, деякі види 3 яйця. Яйця великі, білого забарвлення, шкаралупа їх груба, пориста. Насиджує головним чином самка протягом 22-29 днів. Пташенята вилуплюються покриті пухом, розвиваються виключно швидко і незабаром випурхують з гнізд, переходячи до наземного способу життя.

Живлення[ред. | ред. код]

Годуються переважно фруктами, які збирають на деревах. Найбільші види частіше годуються на землі комахами, хробаками, вживають і рослинну їжу.

Класифікація[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]