Крамп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Крамп (англ. Krump) – вуличний танець, особливо популярний у США, якому характерні вільні, виразні та високоенергійні рухи.[1] Ідея танцю допомагає "висловити певні емоції сильним, але ненасильницьким способом".[1] Це своєрідна альтернатива вуличному насильству, яке було характерним для Америки ХХ століття.[2]

Походження[ред. | ред. код]

Саме слово крамп походить з акроніму Kingdom Radically Uplifted Mighty Praise (K.R.U.M.P)[1] - у перекладі: "Королівство Абсолютної Сили Духовної Похвали". Засновниками вважаються двоє колишніх танцівників клоунінгу: Цезаре Вілліс ("Tight Eyez") та Джо Артіс Ратті ("Big Mijo"), чий осередок знаходився на півдні Лос-Анджелосу приблизно у 2000-х. Клоунінг був менш агресивним видом танцю, який згодом переріс в крамп. Головним представником клоунінгу став Томмі Клавн (Tommy the Clown): "До того як я став клоуном для вечірок, я був у в'язниці", сказав Джонсон. "Я вживав наркотики... і я вибрався, змінив своє життя, пішов у церкву – і відтоді я став Tommy the Clown і продовжив рухатися у цьому напрямку".[3] А саме крамп танцюють на експресивних вуличних батлах, які за описом танцюриста, "інтенсивні, швидкі та різкі".[4] CBS News порівняли інтенсивність крампу з досвідом рокерів під час слему.[5]

Поширення і вплив[ред. | ред. код]

У документальному фільмі Девіда ЛаШапеля "Підйом" (англ. Rize) крамп розкривається як ціла субкультура. Основна ідея фільму – показати як танець допопомагає вивільнити енергію і спрямувати її у позитивне, ненасильницьке русло. Саме тому стрічка присвячена 15-річній дівчині та її другові, яких розстріляли в звичайний день, коли вони прямували до магазину.

У фільмі задукоментовано оригінальні сцени батлів, які допомагають зрозуміти слова Цезаре Вілліс: "Крамп – це як панк-рок хіп-хопу" ("Krumping is like the punk rock of hip hop").[3]

Крамп фігурує у музичних кліпах: Мадонни "Hung up", Міссі Еліот "Im really hot", The Black Eyed Peas "Hey Mama" i The Chemical Brothers "Galvanize". [4]

Стиль[ред. | ред. код]

Krump Hands.jpg

Існує чотири базові рухи у крампі, які виглядають як різкий крок, удари кулаком, рухи грудною кліткою та руками[6]. Цей стиль танцю не популярний у вигляді підготованого виступу для сцени, бо зародився на вуличних фрістайл батлах, які є суцільною імпровізацією.

Словник[ред. | ред. код]

Батл – своєрідне змагання, де танцівники презентують свій фрістайл.

Концепти – рухи, які допомагають крамперу розповісти свою історію.

Хайп – участь натовпу, коли танцівник влучно потрапляє у ритм треку або іншим чином викликає враження у публіки.

Кіл-оф – момент під час батлу, коли публіка шаленіє від виконання танцівника і тим самим "вбиває" опонента.

Бітер – танцівник, який копіює рухи інших і представляє як свої власні.

Кол-аут – виклик опонента на батл.

Матеріал – абстрактний матеріал, який показують танцівники, щоб розповісти історію (напр. розливання води).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Dance Spirit Magazine. web.archive.org. 11 травня 2010. Процитовано 4 травня 2020. 
  2. Krumping - Крамп - опис стилю. Історія, основи, музика. Енциклопедія танцю: Крамп (Krump). vbattlecore.ru. Процитовано 4 травня 2020. 
  3. а б 'Rize': Dancing Above L.A.'s Mean Streets. NPR.org (англ.). Архів оригіналу за 22 листопада 2010. Процитовано 4 травня 2020. 
  4. а б Reid, Shaheem. Krumping: If You Look Like Bozo Having Spasms, You're Doing It Right. MTV News (англ.). Архів оригіналу за 2 лютого 2020. Процитовано 4 травня 2020. 
  5. 'Krump' Dances Into Mainstream. www.cbsnews.com (амер.). Архів оригіналу за 22 березня 2020. Процитовано 4 травня 2020. 
  6. Montgomery, Eric (31 травня 2016). Krump. African American Studies Center (Oxford University Press). ISBN 978-0-19-530173-1. Процитовано 7 травня 2020.