Країна Моря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Країна Моря
Зображення
Адміністративна одиниця Межиріччя
Давнє Межиріччя
Давнє Межиріччя у 2300 до н. е.
Нижнє Межиріччя

Країна Моря або Приморська країна («Примор'я») (URU. KU ki ) — дослівний переклад аккадської назви болотистої області, що примикала до північної частини Перської затоки та річок, що впадають в неї. Столиця розташовувалася на місці, що сьогодні відоме як Тель-Дейхала (біля старого гирла Євфрату).

Царські списки згадують десять або одинадцять царів династії Країни Моря, що носять або аккадські, або вельми штучні шумерські імена, і називають себе в нечисленних написах «царями Приморської країни»; мабуть, вони були сучасниками ранніх касситських правителів на півночі.

Хоча ми нічого не знаємо про тривалість існування цього політичного утворення, проте є достатньо вавилонських джерел кінця II і першої половини I тисячоліття до н. е., щоб стверджувати, що в цей час Примор'ям називали південну провінцію Вавилонського царства та вона продовжувала існувати, активно беручи участь у боротьбі проти ассирійського панування.

Завойовано Вавилоном.

Царі Країни Моря (Месопотамія)

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • J.A. Brinkman: Meerland In: Dietz-Otto Edzard: Reallexikon der Assyriologie und vorderasiatischen Archäologie, Bd. 8. de Gruyter, Berlin 1999 року, ISBN 3-1101-4809-9, S. 6-10.

Див. також

[ред. | ред. код]