Кременчуцький завод дорожніх машин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Кредмаш)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПрАТ «Кредмаш»
ПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин»
Тип бізнес-підприємство
Галузь машинобудування
Засновано 1870
Штаб-квартира проспект Свободи, буд. 4, Кременчук, Україна Україна
Ключові особи Микола Данилейко (Голова Наглядової ради-Президент), Олександр Тверезий (Голова правління-Генеральний директор)
Продукція асфальтозмішувальні та ґрунтозмішувальні установки, колісна техніка.
Співробітники 2072[1](на 1.01.2018)
Сайт kredmash.com
Прохідна заводу

Кредма́ш (Кременчу́цький заво́д доро́жніх маши́н) — один з найбільших в Європі виробників дорожніх машин. Початком виробництва вважається 1870 рік.

Історія[ред. | ред. код]

Початком виробництва на заводі вважається 1870 рік, коли була випущена перша продукція — кінні приводи, молотилки, соломорізки та запасні частини до них. Це було перше підприємство у Полтавській губернії по виробництву сільськогосподарських машин, що виконувало також замовлення для залізниці.

У кінці 90-х років XIX сторіччя завод придбав купець 1-ої гільдії І.Андер. В офіційній статистиці це підприємство називалося Механічним чавуноливарним заводом. На заводі в то час працювало 65 чоловік: 21 ливарник, 22 слюсаря, 10 токарів, 5 ковалів, 3 модельника, 3 муляра і машиніст.

Після революції завод, що перейшов до підпорядкування губземвідділа, залишався єдиним у губернії підприємством, яке виробляло і ремонтувало сільськогосподарські машини і знаряддя.

У 1930 році підприємство змінило профіль виробництва і перейшло на випуск дорожніх машин. У 1933 році постановою Раднаргоспу СРСР було створено «Дормашоб'єднання».

У серпні 1941 року завод евакуюють до міста Курган, де на його основі був створений Курганський завод дорожніх машин. За короткий час було освоєно 10 видів продукції для фронту — бензозаправники, бензоконтейнери, вогнемети, деталі до артилерійських систем та інші вироби.

У 1949 році підприємство випустило перший асфальтозмішувач — Д-225.

У 1994 році підприємство було приватизовано. Було створено відкрите акціонерне товариство «Кременчуцькі дорожні машини».

Сьогодні Приватне акціонерне товариство «Кременчуцький завод дорожніх машин (« Кредмаш »)» — провідний виробник асфальтозмішувальних установок і запасних частин до них.

Сьогодні, завдяки старанням конструкторів і технологів підприємства, обладнання, що випускається, вдосконалено і відповідає всім міжнародним стандартам як за технічними і експлуатаційними характеристиками, так і з екологічної безпеки. На всіх асфальтозмішувальних установках марки «Кредмаш» впроваджені комплектуючі відомих світових компаній: мотор-редуктори виробництва Чехії і Німеччини, італійські шнеки, масляні теплогенератори виробництва Італії, арматура європейських виробників, а також німецькі та угорські пальники для сушильних агрегатів, компресори, ресивери, електроапаратура провідних європейських виробників і багато іншого. При цьому наявність імпортних складових в комплектації установок не впливає на їх вартість, і ціна залишається українською.

Продукція[ред. | ред. код]

Основною продукцією заводу є асфальтозмішувальні установки КДМ-206, КДМ-208, КДМ-209, КДМ-207, КДМ-205, ДС-168, ДС-185, КДМ-201, а  також ґрунтозмішувальна установка ДС-50Б.

Доходи[ред. | ред. код]

За 2017 рік завод виготовув та відвантажив 50 асфальтозмішувальних[2] та грунтозмішувальних установок.[3] В 2016 році була реалізовано – 32 асфальтозмішувальні та грунтозмішувальні установки. В 2016 році була реалізовано – 32 асфальтозмішувальні та грунтозмішувальні установки.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]