Ліцей № 11 (Кременчук)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кременчуцький ліцей № 11
Передній фасад
Тип ліцей
координати
Директор Бикова Наталія Олександрівна
Учні 982
Адреса Полтавська область, Кременчук, вул. Першотравнева, 53
Телефон +380536743048
Сайт lyceum11.com.ua

Кременчу́цький ліцей № 11 — ліцей І—ІІІ ступенів № 11, розташований у Кременчуці. Спеціалізована середня школа економічного, правового та лінгвістичного профілів[1].

Перед другим семестром 2012–2013 навчального року до ліцею були переведені 2 класи школи № 14, яку було розформовано.[2]

Довідка[ред. | ред. код]

Кременчуцький ліцей № 11 виконавчого комітету Кременчуцької міської ради – експериментальний профільний загальноосвітній навчальний заклад.

Очолює Кременчуцький ліцей № 11 – директор Бикова Наталія Олександрівна.

Уся робота ліцею спрямована на виконання основної проблеми: «Формування лідерської компетентності учня та вчителя для життя в інноваційному суспільстві», вирішення якої передбачає підготовку випускника ліцею, що здатен на вмотивоване подальше навчання й ефективну трудову діяльність, обізнаного щодо своїх прав і обов’язків, особистість комунікабельну, налаштовану на успіх, із яскраво вираженими лідерськими якостями.

Для практичної реалізації проблеми формування лідерських якостей в учнів залучені як вчителі, так і батьки.

Учителями початкових класів розроблена і реалізується під час занять на базі ліцею для підготовки дітей п’ятирічного віку до школи авторська програма «Лідерський старт», що погоджена науково – методичною радою КМНМЦ, і як результат – безпроблемна та швидка адаптація першокласників до навчання.

До структури навчального закладу входять такі компоненти:[ред. | ред. код]

 • Загальноосвітні класи допрофільної підготовки (1 – 9 класи).

Допрофільна освіта має систему, яка є фундаментальною ще в початковій школі. Учні мають можливість вивчати такі спецкурси з 2 класу: «Російська мова», «Логіка», «Цікава економіка», «Права дитини», «Основи екології». Після 7-го класу проводиться комп’ютерне тестування для визначення профілю навчання на першому етапі, другий етап тестування – після 9-го класу.

 • Класи профільного навчання ( 10 – 11 класи).

Напрямки профілізації:

 • суспільно – гуманітарний (профілі: міжнародна економіка, фінанси і право) з посиленим вивченням математики, історії, права;
 • філологічний напрям (профілі: іноземна філологія – російська, англійська, китайська мови);
 • хіміко – біологічний напрям (профіль: хімія та біологія).

У рамках профілізації 10 – 11 класи разом із традиційними програмами курсів за вибором впроваджуються розроблені педагогічним колективом такі авторські програми курсів та факультативів: «Міжнародна економіка: теорія і практика», «Міжнародне право», «Права людини», «Історія, культура та мова Китаю», які схвалені Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, та програми профільної практики «Школа без стін», «Гуртка східних мов», «Англійського клубу».

У навчальному закладі діє система виховної роботи – структурована модель різнобічного розвитку особистості. У трансформованому навчально – виховному середовищі функціонує містечко Дитинства для учнів початкової школи, сектори закону, творчості, здоров’я для старших.

Учнівським та педагогічним колективами розроблена й діє модель учнівського самоврядування «Мікрополіс», що відповідає структурі Кременчуцької міської ради й стовідсотково охоплює діяльністю учнів 1 – 11 класів. Робота відділів юридичних питань і питань дисципліни й порядку, питань, охорони здоров’я, фізкультури та спорту; питань освіти й науки, економічних питань і благоустрою; інформаційно – комунікативних технологій; якості знань, вибори та інавгурація Голови «Мікрополісу», призначення керуючих підрозділами – усе це формує концептуальні, адміністративні, комунікативні навички, а також навички планування, організації та прийняття рішень, що будуть потрібними в подальшому житті сформованої особистості.

Стало традицією на День ліцею проводити гру «Маршрути лідера», умови якої були розроблені колективом ліцею. Результати цієї гри показали, що масове залучення дітей до різних видів діяльності в умовах рейтингового оцінювання сприяє розвитку активної життєвої позиції дитини.

У ліцеї діють: дружина юних пожежників «Непалені вогнями», екологічна бригада «Час еко», команда КВК «КМТС», команда «Гуд Лайф»(Good Life), яка виступає в конкурсі «Молодь обирає здоров’я, вокальний гурток «Срібні дзвіночки», гімнастична група «Мрія» (ДЮСШ № 1), легкоатлетична секція «Авангард», студії декоративно – прикладного мистецтва, технічної творчості, образотворчого мистецтва. Творчі колективи беруть участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, де традиційно стають переможцями.

Належна увага приділяється профілактиці правопорушень, згубних звичок та травматизму.

Участь і перемоги в різноманітних інтерактивних, міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах , Малій Академії Наук формують лідерські компетенції. За час існування ліцею протягом 13 років учні здобули числення перемоги: у МАНі – 165 призерів, із яких І місць – 38 учнів, ІІ місць – 55 учнів, ІІІ місць – 64 учні, 12 грамот, на Всеукраїнському рівні призерів - 11 чоловік, ( І (абсолютне місце) на Всеукраїнському рівні секція фольклористики), лауреатів – 9. Серед Всеукраїнських призерів МАН є переможець із науковою роботою «Процес глобалізації світових релігій: український буддизм та китайське християнство» (секція «Китайська мова») у 2013 році. В олімпіадах районного, міського рівнів – 355 призерів, обласного – 86. Двоє призерів Всеукраїнського рівня олімпіади з української мови та літератури стали Президентськими стипендіатами у 2007, 2008 р.

Діяльність педагогічного колективу направлена на формування в учнів комплексу громадських якостей, національної свідомості, любові до рідної землі, бажання працювати для розвитку держави, прищеплення поваги до традицій і звичаїв українського народу й народностей, які її населяють.

Така структура навчального процесу дає свої результати.

Кременчуцький ліцей № 11 фінансується за рахунок освітньої субвенції, місцевого бюджету та коштів благодійного фонду «Ліцей». Матеріально – технічна база ліцею у належному стані. Функціонують їдальня, спортивна зала, бібліотека, роздягальня. Для безпечного пересування учнів у закладі працює система відеоспостереження, та охоронець фірми «Щит». Технічний персонал складається із 24 чоловіка. Є інженер з техніки безпеки, інженер- електронщик.

Адміністрація ліцею складається із 7 осіб:[ред. | ред. код]

 • 4 – х заступників з навчально – виховної роботи;
 • 1 – го заступника з виховної роботи;
 • 1 – го заступника з господарської роботи.

Сьогодні Кременчуцький ліцей № 11 за рейтинговими міськими показниками входить до 4 кращих навчальних закладів Кременчука. Його знають в області, на всеукраїнському рівні.

Випускники ліцею реалізовують лідерські якості в різних сферах суспільного життя, є кваліфікованими економістами, правознавцями, учителями, науковцями, лінгвістами, займають державні посади в місті, області, державі в цілому.

Досвід ліцею пропагується на семінарах, вебінарах, форумах, конференціях як краща новація в оновленому інформаційному освітньому просторі.

Забезпечення обов'язкової освіти[ред. | ред. код]

На початок навчального року в закладі навчалося 993 учні (це на 30 учнів більше, ніж на 01.09.2016 року), із них 546 дівчат, що становить 55 % від загальної кількості. Укомплекто-вано 33 класи (це на 1 клас більше, ніж в минулому навчальному році) із середньою напо-внюваністю 30,1. Охоплено навчанням 100 % учнів. На всіх дітей, які з різних причин про-довжують навчання за межами нашого закладу, своєчасно оформлені відповідні докуме-нти. На кінець 2017/2018 навчального року (станом на 26.05.2018 року) мережа складає 982 учні. Це є найменшою різницею кількості початку й кінця навчального року за останні 10 років.

Завдання на 2018-2019 навчальний рік[ред. | ред. код]

Виходячи з вищезазначеного та розв’язуючи завдання державного законодавства, норма-тивних документів Міністерства освіти і науки, місцевих органів управління освітою на на-ступний навчальний рік пропонується обговорити та намітити шляхи реалізації і затвер-дити (для кожного напрямку діяльності або за розділами аналітичної доповіді ) такі за-вдання:

Продовжувати впроваджувати напрацьовану в ході експерименту модель формування лі-дерської компетентності учня та вчителя для життя в інноваційному суспільстві.

Продовжувати впроваджувати в навчально-виховний процес модель «1 учень – 1 комп’ютер» на базі шкільних нетбуків.

Продовжити роботу щодо особистісного розвитку лідерських якостей ліцеїстів через залу-чення дітей до конкурсів, фестивалів, олімпіад, конференцій, ігор різного рівня; через реа-лізацію особистісно-орієнтованих програм розвитку лідерства; через здійснення діагнос-тики лідерських якостей за програмою «Ліцейний стандарт».

Проводити вихідні зрізи моніторингу лідерської компетентності, кількісного та якісного аналізу результатів експерименту «Формування лідерської компетентності учня для життя в інноваційному суспільстві» на основі вироблених теоретико-методологічних критеріїв;

Поширювати досвід експериментальної роботи за темою «Формування лідерської компе-тентності учня та вчителя для життя в інноваційному суспільстві» шляхом видання книги «Формування лідерської компетентності в школі» (із досвіду роботи Кременчуцького лі-цею № 11).

Для формування педагогічних кадрів ліцею, які володіють передовими педагогічними тех-нологіями, кращим світовим досвідом продовжити роботу над:

проектом програми «Лідерство в освіті»;

реалізацією різних форм підвищення кваліфікації (курсова перепідготовка, самоосвіта, на-уково-теоретичні, науково-практичні семінари, школа педмайстерності, творчі звіти, педа-гогічні читання, творчі та ініціативні групи, конференції, дні науки і техніки);

індивідуальними планами науково-практичної діяльності;

плановим навчанням педколективу комп’ютерній грамоті (програми Microsoft Office);

встановленням зв’язків з учителями міста, області, України для взаємообміну новітніми педагогічними ідеями та надбаннями

вивченням системи роботи вчителів ліцею для впровадження передового педагогічного досвіду у навчально – виховний процес

З метою якісного і кількісного відбору учнів до ліцейних класів проводити широку рекла-мну діяльність протягом року; удосконалити комп’ютерну програму тестування учнів із ме-тою вивчення їх нахилів відповідно профілів.

Продовжувати роботу з батьками учнів, які мають низький рівень навченості, та підвищити рівень навченості з базових дисциплін, відповідно ліцейного стандарту.

Формувати соціально-активну особистість, громадянина відповідно моделі сучасного ви-пускника (реалізація авторських програм «Лідерський старт», "Ліцейний стандарт", «Школа без стін», моделі сучасного випускника у рамках програми «Школа майбут-нього»)

Дотримуватись структури ліцею відповідно до вимог нормативних документів.

Визначитись з впровадженням проблеми розвитку критичного мислення та креативності в учнів початкової та середньої ланки для подальшої диференціації допрофільного та про-фільного навчання в ліцеї.

Спрямувати роботу педколективу та ради ліцею на створення науково-методичних ком-плектів на забезпечення навчального процесу науково-методичними та дидактичними матеріалами через:

 • організацію підписки ;
 • придбання нових підручників, посібників;
 • створення посібників та довідників для учнів вчителями ліцею;
 • поновлення матеріально-технічної бази профільних кабінетів правознавства та ук-раїнської мови;
 • поповнення банку даних авторських програм та інноваційних методик навчання;
 • поповнення обсягу комп’ютерних програм з навчальних предметів.

Продовжувати удосконалювати матеріально-технічну базу ліцею, а саме:

 • розпочати ремонт кабінетів інформатики, хімії, фізики;
 • здійснити косметичний ремонт поверхів, класних кімнат, спортивної та актової зали, вестибюлю;
 • замінити вікна у кабінеті інформатики;
 • залучити у 2016-2017 н.р. бюджетні кошти для придбання нових комп’ютерів та продовжити комп’ютеризацію навчальних кабінетів за рахунок батьківських коштів та коштів спонсорів;
 • здійснити естетичне оформлення актової зали та другої обідньої зали.
 • Поширювати надбання колективу ліцею у періодичній пресі, телебаченні.
 • Покращити роботу веб-сайту ліцею

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]