Крещенца

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сир Крещенца

Крещенца («італ. Crescenza»), або Страккіно («італ. Stracchino») — італійський м'який сир з коров'ячого молока, виробляється у регіоні Ломбардія. Назва «італ. stracco» переводиться з ломбардського діалекту як «втомлений». Назву страккіно у Італії мають декілька різних м'яких сирів, які виробляються за подібною технологією, але мають різні строки витримки (сир Таледжіо теж відноситься до цього сімейства сирів).

Історія[ред. | ред. код]

Сир має, дуже давню історія, деякі джерела свідчать, що його виробляють у передгірних районах Ломбардії з ХІ-ХІІ сторіччя[1]. Раніше сир виробляли з молока корів, які восени повернулись у долини з гірських пасовищ. Ймовірно тому сир отримав таку назву. У наш час завдяки новим технологіям сир виробляють протягом всього року.

Технологія виробництва[ред. | ред. код]

Молоко нагрівають до 30 — 32 °C, а згортають протягом 20 - 40 хвилин за допомогою сичужного ферменту. Після цього утворюється згусток, який розбивають на шматочки розміром з ліщиновий горіх. Сироватку видаляють і витримують сир у формах приблизно півтори доби при температурі 20 °C та вологості 90 %. Після цього крещенцу витримують кілька діб при температурі 6 - 7 °C та вологості 75 %. За цей час сир набуває характерного смаку та аромату[2].

Характеристика сиру[ред. | ред. код]

Сир має м'яку, кремоподібну текстуру з рівномірною, маслянистою консистенцією, тверда шкірочка дуже тонка, білого кольору або зовсім відсутня. Смак м'який, вершковий з легкою кислинкою, трохи терпкий.

Вживання[ред. | ред. код]

Вживають як самостійну страву, з хлібом (або намазуючи сир на хліб). Також використовують при приготуванні страв — різотто, поленту, пасту, соуси.

Примітки[ред. | ред. код]