Кривич Андрій Андрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кривич Андрій Андрійович
Кривич Андрій Андрійович.jpg
Загальна інформація
Народження 24 січня 1999(1999-01-24)
Конотоп, Сумська область
Смерть 27 березня 2018(2018-03-27) (19 років)
Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область
Університет Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка
Псевдо Друг «Діллі»
Військова служба
Роки служби 2017—2018
Приналежність Україна Україна
Війни / битви Війна на сході України
Нагороди та відзнаки
Орден «Народний Герой України»

Кри́вич Андрі́й Андрі́йович (Друг «Діллі») — український боєць-доброволець тактичної групи «Сапсан» ДУК «Правий Сектор».

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 24 січня 1999 року в м. Конотоп (Сумська область). У дитинстві навчався в музичній школі, захоплювався військовою історією. Самостійно опанував навички віртуозної гри на гітарі, був гітаристом та солістом аматорського гурту «Бездомная кошечка», сам писав музику й тексти багатьох пісень.

Протягом кількох років їздив на арт-хутір «Обирок» на фестивалі, де допомагав в організації заходів з безпеки.

У 2016 році закінчив повний курс Конотопської спеціалізованої школи I—III ступенів № 9 та вступив на навчання до Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка. В майбутньому мріяв присвятити себе служінню народові у Збройних силах України в якості військового психолога.

Вступивши до Конотопської філії організації «Права Молодь», з 2016 року проходив вишколи з тактичної підготовки, медицини, топографії та володіння зброєю, на останньому зимовому вишколі у Черкасах був молодшим інструктором з тактики бою та партизанського руху. Наприкінці 2017 приєднався до ДУК «Правий Сектор».

У січні 2018 перевівся на заочну форму навчання, щоб поїхати на передову. Під час своєї другої ротації був бійцем-добровольцем тактичної групи «Сапсан» ДУК «Правий Сектор».

Загинув 02018-03-2727 березня 2018 р. о 20:40 від поранення в голову кулею снайпера на спостережному посту в зоні бойових дій на Світлодарській дузі в с. Зайцеве Бахмутського району Донецької області.

Похований з військовими почестями 30 березня 2018 р. у м. Конотоп на Вирівському кладовищі[1]. Відспівування пройшло в Свято-Покровському храмі села Вирівка, чин поховання звершив архієпископ Конотопський і Глухівський Роман.

В Андрія залишились батьки, старша сестра, молодший брат по матері та молодші сестра і брат по батьку.

Вшанування та увічнення пам'яті

Андрію Кривичу присвячено розділ 11 «Памʼяті Діллі присвячується», книги Ольги Лавриченко (Оленятко Ла) «Стилет волі».

16 травня 2018 року авторським колективом інтернет-проекту «Книга пам'яті полеглих за Україну» створено персональну сторінку Андрія Кривича.

18 травня 2018 року рішенням Виконавчого комітету Конотопської міської ради за № 110, Кривичу Андрію Андрійовичу присвоєне звання «Почесного громадянина Конотопа» (посмертно)(фото 1, фото 2). Вручення мамі Андрія — Марині Геннадіївні посвідчення та нагрудного знака «Почесного громадянина Конотопа» відбулось у м. Конотоп біля пам'ятника Т.Шевченку на урочистих зборах з нагоди Дня Конституції України 28 червня 2018 року [1].

31 травня 2018 року з ініціативи та за підтримки керівництва Конотопської спецiалiзованої школи I—III ступенiв № 9, на пiдсумковiй лiнiйцi з нагоди Свята останнього дзвоника вiдбулось урочисте вiдкриття стенду памʼятi випускника школи 2016 року — Андрiя Кривича.

У липні 2018 року в приміщенні Торецької міської військово-цивільної адміністрації Донецької області відкрито куточок памʼяті захисників України, полеглих за її свободу та незалежність (Фото 1, Фото 2, Фото 3, Фото 4).

29 серпня 2018 року біля Михайлівського Златоверхого Собору в м. Києві урочисто відкрито нову експозицію «Стіни народної памʼяті загиблих за Україну (2014—2018)», де розміщено фотокартку Андрія Кривича з біографічною інформацією та описом його участі в АТО. Авторський колектив — Національний військово-історичний музей України, сайт «Книга памʼяті загиблих», МАДФ «Цитадель», Eleos-Ukraine.

16 жовтня 2018 року з нагоди Дня захисника України в Конотопській спецiалiзованій школі I—III ступенiв № 9 відбулось урочисте вручення нагород Андрія Кривича його мамі, Марині Геннадіївні: відзнаки Української Православної Церкви (Київського Патріархату) — медалі «За жертовність і любов до України» та відзнаки Громадської організації "Обʼєднання патріотів "Сильні духом — медалі «Сильному духом». Вручив нагороди керівник Конотопського штабу Відокремленого підрозділу Громадської організації «Правий сектор» у Сумській області Євген Горлач.

19 жовтня 2018 року на ресурсі «Youtube» розміщено відеоролік пам'яті Андрія Кривича 2/

23 грудня 2018 року Командир Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» Андрій Стемпіцький (друг «Летун») та Голова Центрального Штабу «Правого сектору» Олександр Сачко (друг «Прут») відвідали з робочим візитом Сумщину та вручили нагороди родичам загиблих героїв-добровольців. Відзнаку «Бойовий Хрест Корпусу» та чорний берет ДУК вручено мамі Андрія Кривича[недоступне посилання з липень 2019] — Марині Геннадіївні [2].

В лютому 2019 року у видавництві «Писаний камінь» (м. Косів, Івано-Франківська обл.) вийшла друком збірка поезій української поетеси-мусульманки Вікторії Бричкової-Абу-Кадум, що проживає у Йорданіі, під назвою «Куди ж ти це, каче?», присвячена патріотам, що віддали свої життя за Україну [3]. Два вірші: «У зоні АТО доброволець загинув»[недоступне посилання з вересня 2019] та «Ну, що ж, поплач іще, моя земля»[недоступне посилання з вересня 2019] присвячені пам'яті Андрія Кривича.

Рішенням Нагородної ради за № 29 від 01.03.2019 р. Андрія Кривича відзначено недержавною нагородою — орденом «Народний Герой України» (посмертно). Урочисте вручення відзнаки родині Андрія, відбулось 1 березня 2019 року в приміщенні Чернігівського обласного театру ім. Т. Г. Шевченка [4].  

14 березня 2019 року з нагоди Дня добровольця в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка відбулось урочисте відкриття пам'ятної меморіальної дошки студента Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Андрія Кривича[недоступне посилання з вересня 2019]. На заході були присутні бойовi побратими Андрiя, представники обласної та місцевої влади, викладачi та студенти Університету. З промовою до присутніх звернувся Голова Центрального штабу НВР «Правий Сектор» друг «Кривоніс» (В. Лабайчук). Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано матері Андрія, Маринi Геннадіївні [5].

Продовжується робота зі створення документальної кінострічки про Андрія Кривича та добровольчий рух в Україні. Автор проекту — журналіст телеканалу новин «24 Канал» Петренко Катерина Анатоліївна.

Примітки[ред. | ред. код]