Кривошия

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кривошия — деформація шиї вродженого або набутого походження, що характеризується неправильним положенням голови (а саме нахилом її вбік та поворотом). Ця вада розвитку займає третє місце за частотою після вродженої клишоногості та вродженого вивиху стегна.

Причина вродженої кривошиї — дисплазія грудино-ключично-сосцеподібного м'язу на стороні деформації (її укорочення). Рідше зустрічається кісткова форма кривошиї, зумовлена додатковим шийним ребром або вадою розвитку шийного сегменту.

Причини набутої кривошиї: нейрогенні та дерматогенні порушення, травма (ротаційний підвивих атланта).

Лікування[ред. | ред. код]

Консервативне лікування слід починати з 2-тижневого віку. Це коригуючі гімнастичні вправи, масаж, призначення теплових процедур, електрофорез з лідазою. Для втримання голови дитини в досягнутому положенні рекомендують носіння картонно-ватного коміра. Можна вкласти дитину у гіпсове ліжечко.

При неефективності консервативного лікування та при значному недорозвитку грудино-ключично-сосцеподібного м'язу рекомендують оперативне лікування. Після операції виконують витягування петлею Гліссона, після заживлення рани накладають гіпсову пов'язку в положенні гіперкорекції до 5 тижнів. В подальшому обов'язкові фізіотерапія, масаж, лікувальна фізкультура, знімний напівкорсет.