Крижмо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Кри́жмо — біле простирадло або рушник, в яке обгортають при хрещенні людину відразу ж після триразового занурення у воду. Взагалі, за церковними правилами, це повинна бути біла нова одежина для немовлят або біла нова сорочка для дорослого. Але в наш час використовуються простиральце або світлий рушник.

Отці Церкви у своїх писаннях і богослужбових текстах іменують крижмо як одяг блискучої ризою, ризою царською, одягом нетління. Облачення в «ризу світло» після Хрещення знаменує, насамперед, повернення людини до цілісності і невинності, якими вона володіла в раю, відновлення його істинної природи, замутненої і спотвореної гріхом.

Під час Хрещення крижмо наділяється Божою благодаттю і повинна зберігатися в будинку у батьків хрещеного або у самого хрещеного, якщо він доросла людина.

Як оберіг воно використовується для зняття «пристріту», занепокоєння у дітей, безсоння, стресів і різних хворобливих станів (слабкість, швидка стомлюваність, підвищення температури без причин і т. д.), пов'язаних з тим, що людину лають, засуджують або заздрять ій. Для того щоб з людини зняти вищеописане, потрібно перед сном 3 рази окропити крижмо будь-якою «святою водою», потім замотати в неї дитину або покласти її собі на груди (без одягу), якщо людина доросла. А потім зверху на неї можна покласти ковдру або простирадло. Крижмо повинно залишатися на людині всю ніч. Вранці його потрібно зняти і покласти на своє місце.

Крижмо — не переносний, а стаціонарний оберіг, який можна використовувати вдома. Крім того, крижмо, наділене Божою благодаттю, перебуваючи в будинку хрещенї людини, оберігає його від різних бід і неприємностей.

Вважається, що крижмо не може бути використане людиною, якій не належить, бо воно ніякої користі йому не принесе.

Джерело про крижми Підбір хрестильного набору

Підібрати дуже гарну крижму та хрестильний одяг
Детально про крижми