Кримська державна філармонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будівля Кримської філармонії в Сімферополі

Кримська державна філармонія — концертна організація в Криму. Головне управління знаходиться в Сімферополі, є філіали в Севастополі, Керчі, Феодосії, Ялті, Алушті, Євпаторії.

Створена в 1938 році шляхом злиття двох установ — «Державна філармонія на Південному березі Криму» в Ялті і «Державна філармонія» в Сімферополі. В 1973 році Державна філармонія на Південному березі Криму була перейменована в Кримську Державну філармонію, а керівництво філармонією переведено до Сімферополя. Філармонія зайняла будівлю по вул. Пушкіна, 3, в якій раніше розташовувалась Сімферопольська міської Дума і Управа. Ця будівля є пам'яткою архітектури[1].

На постійній основі у Кримській філармонії працюють: симфонічний оркестр, камерний хор «Таврійський благовіст», державний кримськотатарський ансамбль пісні й танцю «Хайтарма», фольклорний ансамбль «Калинка».

У 2006 наказом Міністерства культури і мистецтв України від 17.04.2006 року № 51 «Про перейменування установ та організацій та перереєстрації засновницьких документів» організацію «Кримська державна філармонія» перейменовано в Республіканську організацію «Кримська філармонія», при цьому Республіканська організація «Кримська філармонія» є правонаступником Кримської державної філармонії.[2]

Після анексії Криму заклад фактично управляється Міністерством культури «Республіки Крим» та іменується як «Кримська державна філармонія» («Крымская государственная филармония»). Тодішній директор кримської філармонії так згадував ситуацію в філармонії в період окупації Криму:

« Чому після 16 березня мені жоден український товариш не зателефонував? У мене пів життя пов'язане з Києвом. Я там театральний виш закінчив. Кримська філармонія, перебуваючи в Сімферополі, безпосередньо підпорядковувалася Києву, я був на зв'язку з Міністерством культури України. Всі пропали. Як це розцінювати? Самому не хочеться нариватися, бо один товариш, мабуть, вже колишній, зателефонував, щоб сказати: «У всьому винні ви» і кинув слухавку. Але чому?[3]
«

У 2015 році генеральним директором Кримської філармонії призначено Олесю Костенко, вдову убитого мера Сімеїза.[4]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]