Криптозоологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Криптозооло́гія — галузь досліджень, присвячена цілеспрямованому пошуку тварин, існування яких не доведене, або вважається за неможливе в даній місцевості і зараз (наприклад, Лох-Несське чудовисько, снігова людина і т. д.). У криптозоології види, існування яких не доведене, тобто що знаходяться в «прихованому» стані, отримали назву криптиди.

Криптозоологія виходить з того, що на Землі може існувати певна кількість видів тварин, чисельність яких достатня для самопідтримки популяцій, але мала для виявлення їх зоологами за допомогою існуючих методів. Основою для криптозоологічних досліджень служить фольклор, а також відомості, почерпнуті у інформаторів.

Криптозоологія розглядається офіційною наукою (в даному випадку зоологією) як лженаука. Це пов'язано з тим, що криптозоологією часто займаються люди без біологічної освіти.

Відомим сучасним криптозоологом є Карл Шукер.

Приклади сучасних відкриттів[ред.ред. код]

В вересні 1957 року японські зоологи досліджували спійманого китобоями морського звіра — ременезубого кита, невідомого науці вида. На початку XXI століття  — новий гігант — Архитевтіс, і знов японці.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Сайт про криптозоологію(рос.)

Література[ред.ред. код]

Акимушкин, Игорь. «Следы невиданных зверей». — М.:Географгиз, 1961.

Посилання[ред.ред. код]