Криптономікон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва «Криптономікон»
Stephenson, Neal. Cryptonomicon (1999).jpg
Тверда обкладинка першого видання
Автор Ніл Стівенсон
Назва мовою
оригіналу
Cryptonomicon
Країна США
Мова англійська
Жанр історичний роман і науково-фантастичний роман
Видавець Avon
Виданий 1999
Тип носія тверда обкладинка (перше видання)
ISBN ISBN 0-380-97346-4 (перше видання)
Попередній твір The Cobweb[d]

Криптономікон (англ. Cryptonomicon) — роман Ніла Стівенсона, написаний у 1999 році. Роман розповідає про пригоди двох груп людей, в двох різних епохах. Першою групою є криптоаналітики антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни, а також деякі солдати і шпигуни країн Осі. Інша сюжетна лінія відбувається в наш час, де нащадки попередніх героїв працюють в IT, намагаючись побудувати дата-центр в вигаданому султанаті Кінакути, який знаходиться десь біля Філіппін. Їхньою метою є впровадити криптографічно стійку електронну валюту, яка буде підкріплена золотом і не контролюватиметься жодним урядом, з метою запобігти можливим майбутнім голокостам.

Жанр та вміст[ред.ред. код]

Криптономікон ближчий до жанрів історичої літератури та сучасного технотрилер, ніж до наукової фантастики двох попередніх романів Стівенсона, Лавина та Diamond Age. В ній зустрічаються художні версії таких історичних персон як Алан Тюрінг, Альберт Ейнштейн, Дуглас Макартур, Вінстон Черчилль, Ісороку Ямамото, Карл Деніц, Герман Герінг та Рональд Рейган, а також дуже технічні і деталізовані описи сучасної криптографії та інформаційної безпеки, з розглядом простих чисел, модульної арифметики, та перехоплення ван Ека.

Видання[ред.ред. код]

  • ISBN 0-380-97346-4 : Hardcover (1999)
  • ISBN 0-380-78862-4 : Paperback (2000)
  • ISBN 1-57453-470-X : Audio Cassette (abridged) (2001)
  • ISBN 0-06-051280-6 : Mass Market Paperback (2002)
  • Перекладена такими мовами: чеська, данська, французька, німецька, італійська, японська, корейська, польська, російська, іспанська.

Дивись також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]