Криптономікон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Назва «Криптономікон»
Stephenson, Neal. Cryptonomicon (1999).jpg
Тверда обкладинка першого видання
Автор Ніл Стівенсон
Назва мовою
оригіналу
Cryptonomicon
Країна США
Мова англійська
Тема Друга світова війна
Жанр історичний роман
науково-фантастичний роман
Ориг. видавництво Avon
Виданий 1999
Тип носія тверда обкладинка (перше видання)
ISBN ISBN 0-380-97346-4 (перше видання)
Попередній твір The Cobweb[d]

Криптономікон (англ. Cryptonomicon) — роман Ніла Стівенсона, написаний у 1999 році. Роман розповідає про пригоди двох груп людей, в двох різних епохах. Першою групою є криптоаналітики антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни, а також деякі солдати і шпигуни країн Осі. Інша сюжетна лінія відбувається в наш час, де нащадки попередніх героїв працюють в IT, намагаючись побудувати дата-центр в вигаданому султанаті Кінакути, який знаходиться десь біля Філіппін. Їхньою метою є впровадити криптографічно стійку електронну валюту, яка буде підкріплена золотом і не контролюватиметься жодним урядом, з метою запобігти можливим майбутнім голокостам.

Жанр та вміст[ред.ред. код]

Криптономікон ближчий до жанрів історичої літератури та сучасного технотрилер, ніж до наукової фантастики двох попередніх романів Стівенсона, Лавина та Diamond Age. В ній зустрічаються художні версії таких історичних персон як Алан Тюрінг, Альберт Ейнштейн, Дуглас Макартур, Вінстон Черчилль, Ісороку Ямамото, Карл Деніц, Герман Герінг та Рональд Рейган, а також дуже технічні і деталізовані описи сучасної криптографії та інформаційної безпеки, з розглядом простих чисел, модульної арифметики, та перехоплення ван Ека.

Видання[ред.ред. код]

  • ISBN 0-380-97346-4 : Hardcover (1999)
  • ISBN 0-380-78862-4 : Paperback (2000)
  • ISBN 1-57453-470-X : Audio Cassette (abridged) (2001)
  • ISBN 0-06-051280-6 : Mass Market Paperback (2002)
  • Перекладена такими мовами: чеська, данська, французька, німецька, італійська, японська, корейська, польська, російська, іспанська.

Дивись також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]