Криптоніт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Криптоніт (англ. Kryptonite) — вигадана кристалічна радіоактивна речовина, яка фігурує у всесвіті DC Comics, що виникла в результаті руйнування планети Криптон. Криптоніт знаменитий завдяки тому, що є єдиною слабкістю Супермена та інших криптонців — він здатний впливати на них, але вплив відрізняється залежно від кольору мінералу. Завдяки популярності Супермена слово «криптоніт» багато в чому стало поширеним аналогом виразу «ахіллесова п'ята»[1]. Вперше з'явився в серії радіошоу, присвячених Супермену. Найчастіше показується в коміксах і кіно в зеленій формі, яка позбавляє героя сил і може вбити його.

Опис[ред.ред. код]

Зелений криптоніт[ред.ред. код]

Зелений криптоніт згадується найчастіше, оскільки його шматочки потрапили слідом за ракетою з Кал-Елом на Землю. Ця речовина послаблює кріптонця і навіть може його вбити. У звичайних людей при тривалому впливі може викликати променеву хворобу.

Червоний криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» дана різновид є свого роду наркотиком для криптонців — він розкріпачує почуття і випускає назовні потаємні бажання. Його вплив не викликає болю і не призводить до летального результату, але криптонець, заражений червоним криптонітом, стає соціально небезпечним.

Чорний криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» виникає в результаті сильного термічного впливу на зелений різновид. Розділяє особистість криптонця на його «Людську» і «кріптонську» сутності — надалі вони можуть існувати, як два самостійних організми. Людей він поділяє на «добру» і «злу» половини — вони не можуть існувати окремо більше доби.

Синій криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» блокує вплив жовтого сонця на криптонський організм при постійному фізичному контакті. На так званих «антикріптонців», яким є Бізарро, впливає за принципом лупи — він стрімко концентрує в його тілі енергію жовтого сонця, що призводить до вибуху.

Білий криптоніт[ред.ред. код]

При контакті з криптонським організмом, будь то криптонець, тварина або рослина, призводить до руйнування всіх живих тканин, так званої «дезинтеграції», тобто розпаду на атоми.

Жовтий криптоніт[ред.ред. код]

Дає можливість так званої Темряві проникнути в душу криптонця і у випадку слабкого опору захопити її.

Золотий криптоніт[ред.ред. код]

Деактивує здатність криптонських клітин сприймати і обробляти сонячну енергію, що назавжди позбавляє криптонця його здібностей.

Срібний криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» викликає у криптонців сильну параною і галюцинації. Як показано в епізоді 5x07 «Splinter», через кілька годин виснажує організм, що призводить до летального результату.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Kryptonite Factor (en). TvTropes. Архів оригіналу за 2013-01-17. Процитовано 2010-09-17. 

Джерела[ред.ред. код]

Криптоніт — стаття російською