Криптофон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Криптофо́н був розроблений в Нідерландах і проданий через німецьку компанію. Пристрій є комбінацією GSM і оганайзера, який оперує кишеньковим комп'ютером Windows. Програма шифрує дзвінки, коли відбувається з'єднання з іншим криптофоном. Криптофон робить неможливим для будь-якої третьої сторони, включаючи телефонну компанію і поліцію, прослуховувати дзвінок.

Правове бачення[ред.ред. код]

Зображення криптофона
Криптофон

Див. також: криптографія.

Криптофон є легальним за Голландським законодавством, яке не накладає жодних обмежень на використання шифрування громадянами. Ухвалення законодавства для зміни цієї ситуації не очікується. У 2002 році Нідерланди вирішили не використовувати схему депонування крипто-ключів уповноваженою третьою стороною. Голландська експортна політика є відповідно до ліберального законодавства ЄС, яке встановлює невеликі обмеження на криптографічну продукцію для ринку споживачів. Більше того, останніми роками Голландський уряд проголошував, що доступність криптографії є важливою для інформаційної безпеки і допомагає підтримувати приватність телекомунікацій.

Інші європейські країни мають невеликі або взагалі не мають обмежень на використання криптографії. Франція, яка застосовувала закон проти використання стійкого крипто, лібералізувала своє законодавство повністю у 2001 році. Програми на зразок PGP та GPG широко доступні і використовуються в Європі.

Критики[ред.ред. код]

Голландський християн-демократ член Парламенту Хаерсма-Бума звернувся до Голландського уряду щодо можливості заборони телефонів, оскільки вони роблять неможливим для поліції використати інформацію з перехоплених телефонних розмов. Голландська поліція широко використовує перехоплення телефонних розмов, яких нараховується до 12 000 щороку. Ця кількість більша ніж у будь-якій європейській країні і навіть США.

Посилання[ред.ред. код]

Джерело[ред.ред. код]