Крисоватий Андрій Ігорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Андрій Ігорович Крисоватий

Krysovatyi-Andriy-Ihorovych-15061496.jpg

Андрій Ігорович Крисоватий (10.06.2015)
Народився 23 грудня 1965(1965-12-23) (53 роки)
с. Кошляки, Підволочиський район, Тернопільська область
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність економіст
Alma mater Тернопільський національний економічний університет
Заклад Тернопільський національний економічний університет
Посада ректор
Вчене звання професор
Науковий ступінь Доктор економічних наук
Нагороди
Відзнака Тернопільської міської ради

Крисоватий Андрій Ігорович у Вікісховищі?

Крисоватий Андрій Ігорович (нар. 23 грудня 1965, с. Кошляки Підволочиського району Тернопільської області) — український вчений у галузі економіки. Доктор економічних наук (2006), професор, ректор Тернопільського національного економічного університету.

Життєпис[ред. | ред. код]

Освіта[ред. | ред. код]

У 1989 році з відзнакою закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут (нині ТНЕУ) за спеціальністю «Ревізія і контроль» з присвоєнням кваліфікації економіста. Після закінчення ВНЗ з 1 серпня 1989 року працював у Тернопільському інституті народного господарства викладачем-стажистом, викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри економіки, обліку і контролю в невиробничій сфері, кафедри міжнародних валютно-фінансових відносин і податків, кафедри фінансів. Від лютого 2001 — завідувач кафедри податків і фіскальної політики Тернопільського національного економічного університету.

У 1995 році Андрій Ігорович завершив навчання в аспірантурі Київського державного економічного університету, захистив кандидатську дисертацію на тему: «Непрямі податки в Україні: теорія і практика», у 2006 — докторську: «Податкова політика України: концептуальні засади теорії та практики».

У 2002 і 2006 році був учасником конференції Стопанськой академії «Д. А. Ценов» (Свіщов, Болгарія).

У 2006 році проходив стажування в Inholland University of Applied Sciences (Амстердам, Нідерланди). У 2007 — в одному з Нью-Йоркських університетів (Нью-Йорк, США). У 2008 — в Дрезденському технічному університеті (Дрезден, Німеччина).

Трудова і наукова діяльність[ред. | ред. код]

У грудні 2006 року переведений на посаду проректора з навчально-організаційної роботи ТНЕУ. У 2009 році стажувався в одному з престижних університетів Відня. Президією Академії економічних наук України 14 травня 2010 року його обрано Академіком Академії економічних наук України за спеціальністю «Фінанси».

У грудні 2011 — призначений на посаду проректора з науково-педагогічної роботи ТНЕУ. Під науковим керівництвом Андрія Крисоватого захистили кандидатські дисертації 8 здобувачів наукового ступеня кандидата економічних наук, а також підготовлено до захисту 3 докторські дисертації.

У 2012 році як незалежний експерт здійснив робочий візит до Стопанської академії «Д. А. Ценов» (Свіщов, Болгарія) з питань присудження вченого звання «професор».

Від квітня 2013 — ректор Тернопільського національного економічного університету.

Член редакційної колегії 3-томного енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл».

Нагороди[ред. | ред. код]

 • стипендіат Кабінету Міністрів України 1996—2001 рр.
 • почесна грамота Кабінету Міністрів України «За значний особистий внесок у забезпечення розвитку освіти, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм» (2013)
 • Відзнака Тернопільської міської ради (2015)[1].

Доробок[ред. | ред. код]

Автор і співавтор понад 90 наукових праць, у тому числі 2 монографій, 13 навчальних посібників, статей у фахових періодичних виданнях.

Найважливіші праці[ред. | ред. код]

 • Крисоватий, А. І. Бюджетна система України: навч. посіб. // А. І. Крисоватий, С. І. Юрій, Й. М. Бескид. — К.: НІОС, 2000. — 380 с.
 • Крисоватий, А. І. Податкові системи зарубіжних країн: навч. посіб. // А. І. Крисоватий. — Тернопіль: Економічна думка, 2001. — 258 с.
 • Крисоватий, А. І. Податкова система України: збірка законодавчих актів із змінами і доповненнями за станом на 1 листопада 2002 р. // А. І. Крисоватий, І. П. Вакуліч, С. Д. Герчаківський. — Тернопіль: Інтекс, 2002.  468 с.
 • Крисоватий, А. І. Податки і фіскальна політика: навч. посіб. // А. І. Крисоватий, А. Луцик. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2003. — 312 с.
 • Крисоватий, А. І. Податковий менеджмент: навч. посіб. // А. І. Крисоватий, А. Я. Кізима. — Тернопіль: Карт-Бланш, 2003. — 330 с.
 • Крисоватий, А. І. Податки та податкове планування підприємницької діяльності // А. І. Крисоватий, А. Г. Завгородній, А. В. Єлисєєв. — Львів: Центр Бізнес-Сервіс, 2003. — 151 с.
 • Крисоватий, А. І. Податкова система: навч. посіб. // А. І. Крисоватий, О. М. Десятнюк. — Тернопіль : Карт-бланш, 2004. — 331 с.
 • Система оподаткування та її інформаційно-облікове забезпечення: навч. посіб. // А. І. Крисоватий, П. М. Гарасим, О. М. Десятнюк, Г. П. Журавель [та ін.]. — К.: «Професіонал», 2005. — 485 с.
 • Крисоватий, А. І. Методологія, методика та організація наукових досліджень: навч. посіб. // А. І. Крисоватий, В. М. Панасюк, Н. В. Гавришко. — Тернопіль: ТОВ «Лілея», 2005. — 152 с.
 • Іванов, Ю. Б. Податкова система: підручник // Ю. Б. Іванов, А. І. Крисоватий, О. М. Десятнюк. — К.: Атіка, 2006. — 918 с.

Резонансні випадки[ред. | ред. код]

ДТП[ред. | ред. код]

Надвечір 3 травня 2017 у Великій Березовиці[2] біля церкви Святого Володимира[3] відбулося ДТП за участю ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого. Після зіткнення ректор не зупинився, не поцікавився станом водія іншої автівки, а, додавши газу, попрямував у бік Тернополя. Однак далеко не втік, бо в його «Land Rover»’а заклинило переднє ліве колесо і він фактично рухався на трьох колесах…[3] На сайті ГУ Національної поліції станом на 13.20 4 травня так і не був опублікований факт ДТП. З місця пригоди його забрав Сергій Банах,[2] декан юридичного факультету ТНЕУ.[4][5][6]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Звання «Почесний громадянин Тернополя» посмертно присвоїли Героям АТО // Тернопільська міська рада, 18 серпня.
 2. а б З місця пригоди А. Крисоватого забрав Сергій Банах, — «Автомайдан» // Погляд. — 2017. — 4 травня.
 3. а б Перед аварією ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий сидів з компанією у ресторані «Шинок»? // Нова Тернопільська газета. — 2017. — 5 травня.
 4. Банах Сергій Володимирович. Архів оригіналу за 9 травень 2017. Процитовано 10 травень 2017. 
 5. Ректора тернопільського вишу підозрюють у ДТП у стані сп'яніння // ZIK. — 2017. — 4 травня.
 6. Дохват М. У Березовиці трапилась ДТП за участі авто ректора ТНЕУ / Мар'яна Дохват // 20 хвилин (Тернопіль). — 2017. — 3 травня.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]