Крокет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сучасне крокетне обладнання
Едуар Мане, «Крокетна партія», 1873

Крокет (фр. Croquet) — спортивна гра. Кожний з учасників команди ударами молотка по дерев'яній кулі намагається швидше провести її через відповідно поставлені на майданчику дужки.

Ще в 17 столітті гра крокет (від французького слова crochet — гачок) була найулюбленішим дозвіллям французів. В інших європейських країнах, і особливо в Англії, крокет набув поширення через 200 років. Полюбивши цю азартну гру, англійці почали створювати клуби і розробили певні правила для гравців, згідно з якими стали проводити змагання. Перший відкритий чемпіонат Англії відбувся у 1867-му році, а у 1900-му і 1904-му роках крокет включили в програму Олімпійських ігор. У середині 19 століття крокет також був дуже популярний в Росії. Ним були захоплені найвисокородніші особи, зокрема члени царської сім'ї.

За часів Великої Вітчизняної війни крокет був забутий, але в наш час він знову знаходить своїх шанувальників. А от у Європі, Америці та Австралії цією грою захоплюються нітрохи не менше, ніж в теніс або гольф. Існує величезна кількість спортивних клубів, створена Всесвітня федерація крокету. Тільки на одному Туманному Альбіоні спортивних клубів за крокету налічується близько 400.

Для цієї гри потрібен рівний земляний або трав'яний майданчик шириною 13,5-45 м і довжиною 24-90 м. Діаметр куль — 8,28 см. Розмір воріт — приблизно 25х25 см.


Спорт Це незавершена стаття про спорт.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.