Крокодил сіамський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Крокодил сіамський
Період існування: 2.6–0 млн р. т.
плейстоценнаш час
Crocodylus siamensis (head, mouth open, in zoo).jpg
Крокодил сіамський
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Крокодилоподібні (Crocodilia)
Родина: Крокодилові (Crocodylidae)
Рід: Крокодил (Crocodylus)
Вид:
Крокодил сіамський (C. siamensis)
Біноміальна назва
Crocodylus siamensis
Schneider, 1801
Crocodylus siamensis Distribution.png
Поширення сіамського крокодила
Синоніми

Crocodilus galeatus

Крокодил сіамський (Crocodylus siamensis) — представник роду Крокодил родини Справжні крокодили. Ще не достатньо вивчений вид.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 3—4 м. Голова в нього велика, трохи витягнута, з важкими щелепами. Мають більш широкий ніс та морду, ніж у інших представників роду, й кілька поперечних рядків пластинок на горлі. Відрізняються від родичів розміром і формою луски на шиї та горлі. Молоді крокодили мають світле забарвлення: жовтувате з чорними смугами на тілі і хвості. З віком кольори тьмяніють.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Полюбляє болота, мілини річок, густу річкову рослинність, річки, озера, прибережні води. Харчується рибою, амфібіями, рептиліями, дрібними ссавцями.

Сезон розмноження приходить на сезон дощів (квітень—травень). Самиця відкладає 20—50 яєць у кубло на землі, яке охороняє протягом усього терміну інкубації. Через 80 днів з'являються молоді крокодилята. Після цього самиця розриває гніздо й переносить дитинчат до води.

Тривалість життя — 10 років.

Популяція[ред. | ред. код]

Зник з деяких районів історичного ареалу, або ж існує дуже малими популяціями. Чисельність популяції оцінюється понад 5000 особин.

Головна причина скорочення чисельності — це деградація місць існування, перетворення боліт у сільськогосподарські угіддя, а також відстріл тварин, шкіра яких використовується у промисловості.

Існують програми штучного розведення сіамських крокодилів у Таїланді та відправлення їх у дику природу. Як генетичний матеріал часто використовуються гібриди, що порушує чистоту крові виду.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає у Брунеї, Камбоджі, на островах Калімантан та Ява (Індонезія), у Лаосі, східній Малайзії, М'янмі, Таїланді, В'єтнамі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Gramentz, D. 2010. Zum Schreckruf juveniler Crocodylus rhombifer CUVIER, 1807 und Crocodylus siamensis. Sauria 32 (3): 39-46
  • Wermuth H. und Mertens R., Schildcröten, Krokodile, Brückenechsen Jena, 1961.
  • Словник-довідник із зоології. — К., 2002.