Крушинська Олена Анатоліївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олена Анатоліївна Крушинська
Олена Крушинська на "Книжковому арсеналі-2016" зі своїми новинками: першим томом книжки "Дністер. Туристичний путівник" і перевиданням "Нарисів Дніпра" О.С.Афанасьєва-Чужбинського
Олена Крушинська на "Книжковому арсеналі-2016" зі своїми новинками: першим томом книжки "Дністер. Туристичний путівник" і перевиданням "Нарисів Дніпра" О.С.Афанасьєва-Чужбинського
Народилася 19 жовтня 1978(1978-10-19) (42 роки)
Київ, Україна
Країна Україна Україна
Національність українка
Діяльність журналістка
Alma mater Київський університет
Ступінь кандидат хімічних наук

CMNS: Крушинська Олена Анатоліївна у Вікісховищі

Оле́на Анато́ліївна Круши́нська (нар. 19 жовтня 1978, Київ) — український краєзнавець, дослідник пам'яток архітектури України, зокрема дерев'яних храмів, журналіст, фотограф. Кандидат хімічних наук (2005).

Життєпис[ред. | ред. код]

2000 року закінчила Київський університет, потім аспірантуру, 2005 року захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «аналітична хімія».

2003—2010 — молодший науковий співробітник, потім науковий співробітник у складі наукової групи проф. О. А. Запорожець на кафедрі аналітичної хімії хімічного факультету Київського університету.

Від 2005 року почала співпрацювати з журналами «Міжнародний туризм», «Welcome to Ukraine» та іншими як журналіст і фотограф. Започаткувала власні проекти в галузі дослідження й популяризації пам'яток, серед яких найвідомішим є проект «Дерев'яні храми України» та однойменний сайт (derev.org.ua). Співпрацює з дослідниками дерев'яної архітектури Європи, з 2010 року — член міжнародного товариства The Society for the Research of Wooden Churches and Belltowers (Товариство дослідження дерев'яних храмів і дзвіниць).

Від 2009 року співпрацює з проектом «Млини України». Учасниця Першої міжнародної наукової конференції «Історія українського традиційного млинарства» (Черкаси, 2009), Міжнародного семінару «Vodní mlýny IV» (Чехія, м. Високе Мито, 2011) та 14-го Міжнародного симпозіуму з млинології (Румунія, м. Сібіу, 2016), Другої міжнародної наукової млинологічної конференції (Львів, 2016) і редактор збірки матеріалів останньої. З 2010 р. — член Міжнародного млинологічного товариства (TIMS).

2010—2016 — експедиції та підготовка видання «Дністер. Туристичний путівник».

2013—2014 — робота над путівником пам'ятками Закарпаття для видавництва Академії наук Чеської республіки (готується до друку).

Доробок[ред. | ред. код]

Автор 25 наукових робіт і одного патенту на винахід, учасник 17 міжнародних і всеукраїнських конференцій у галузі аналітичної хімії.

Автор проекту «Дерев'яні храми України» (від 2006 року), метою якого є пошук, структуризація, поширення і популяризація інформації про пам'ятки дерев'яної архітектури України, привернення уваги суспільства до проблем їхньої охорони та збереження. У конкурсі, що проводився Міністерством у справах сім'ї і молоді, виборола для його реалізації грант Президента України для обдарованої молоді на 2006 р. У наступні роки проект реалізується власними зусиллями і коштами автора. Проект включає експедиційну роботу, створення електронного фотоархіву, співпрацю з фахівцями, публікацію матеріалів на однойменному сайті та в пресі, підготовку путівників, підтримку громадської діяльності, спрямованої на порятунок занепалих дерев'яних храмів.

Автор сайту «Львівські ремінісценції» (від 2004) — фотогалереї неофіційного Львова.

Автор понад 80-ти статей, зокрема, наукових та науково-популярних публікацій, присвячених пам'яткам архітектури, краєзнавству та подорожам.

Автор путівників «Сорок чотири дерев'яні храми Львівщини» (К., «Грані-Т», 2007), «Два береги Збруча» (К., «Грані-Т», 2008, у співавторстві з Д. Малаковим та Ю. Козорізом) та двотомного видання «Дністер. Туристичний путівник» (Львів, «Центр Європи», перший том вийшов у квітні 2016 р., другий вийшов 2017 р.), написаного на основі автомобільних подорожей автора, сплавів у складі еколого-культурологічної експедиції «Дністер» та опрацювання великого масиву літератури.

Упорядник і редактор двох випусків історико-краєзнавчого часопису «Галицька брама» (Львів, «Центр Європи»): «Закарпаття: від Ужоцького перевалу до Ужгорода» та «Закарпаття: від Верецького перевалу до Сваляви та Чинадієва».

Ініціатор, упорядник, редактор першого українського перевидання «Нарисів Дніпра» та «Нарисів Дністра» (Львів, «Апріорі», 2016) — двотомного видання етнографа, краєзнавця, письменника О. С. Афанасьєва-Чужбинського (за матеріалами експедиції 1856—1860 років), автор вступних статей до обох томів.

Книжки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]