Кріпер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кріпер
англ. Creeper
Людина в костюмі кріпера на фестивалі Отакон.
Людина в костюмі кріпера на фестивалі Отакон.
Твір Minecraft, Minecraft: Bedrock Edition, Luca$ і Far Lands or Bustd
Поява 31 серпня 2009
Автор Маркус Перссон
Інформація
Рід занять ворожий моб, підривник
CMNS: Кріпер у Вікісховищі

Кріпер (англ. Creeper, від «to creep» — «підкрадатися») — вигадане зле створіння-камікадзе з відеогри Minecraft. Коли гравець чи інша атакована кріпером істота (моб) поруч, кріпер вибухає знищуючи все довкола. Кріпер плямистий світло-зеленого відтінку, має гуманоподібний вигляд, проте безрукий та з чотирма коротенькими ногами. Був доданий у гру 31 серпня 2009 року ще на стадії альфа-тестування. Став широковживаним символом гри та часто використовується в рекламі та промоції гри[1].

Створення[ред. | ред. код]

Кріпери (на відміну від зомбі, скелетів, відьом, тварин та інших) одне з небагатьох створінь, що існують в Майнкрафті та не мають аналогів у вигаданих творах чи реальному світі. Зі слів розробника гри Маркуса Перссона (ігровий нік Notch), кріпера було створено таким як він є досить випадково.

Я не маю модельних програм аби моделювати, тому я пишу їх просто в коді. І я випадково зробив їх високими замість довгими, тож вийшло високе створіння з чотирма маленькими ніжками. Ось так і вийшов кріпер замість свині. —Notch

Оригінальний текст (англ.)
I don’t have any modeling programs to do the models, I just write them in code. And I accidentally made them tall instead of long, so it was like a tall thing with four little feet. And that became the creeper. As opposed to a pig. —Notch [1]


З моменту створення кріпер майже не зазнав змін у грі лише трохи змінилася текстура, сила вибуху та зріст кріперів.

Опис[ред. | ред. код]

Кріпери один з типів ворожих до гравців створінь, виникають у темних місцях Звичайного світу. Мають зріст 1,7 × 0,6 × 0,6 блоків (умовних метрів), світло-зеленого кольору, при влучанні блискавки світяться блакитною аурою. Мають велику голову, тулуб та коротенькі чотири ніжки. Намагаються безшумно підкрастися до будь-якого гравця, якого виявлять в радіусі 16 блоків. Якщо це вдається, то вибухають через 1.5 секунди, знищуючи себе та усіх довкола. На середньому рівні складності один вибух може вбити гравця, без діамантової броні. Через це є найнебезпечнішим простим мобом у грі. Від вибуху залишається вирва на поверхні та фрагменти навколишніх порід чи будівель. При вибуху кріпера у воді шкода значно менша.

Окрім гравців кріпери можуть відповісти вибухом на випадкові атаки з боку інших створінь, як от скелетони, залізні големи, сніговики чи лами. При загибелі від гравця випадає порох, від скелетона — грамофонна платівка.

Масова культура[ред. | ред. код]

"A" стилізоване під кріпера

2011 року офіційний логотип гри Minecraft був змінений і літеру "A" було стилізовано під зображення кріпера[1].

У мультсеріалі «Сімпсони», у серії «Luca$» 25-го сезону заставка-початок була стилізована під гру Майнкрафт. Під час сцени на дивані Мо Сизляк з'являється стилізованим під кріпера та підриває все довкола.

Кріперів з Minecraft також почали використовувати в інших іграх. Зокрема в 2D грі Terraria від студії Re-Logic, є костюм, що складається з маски, сорочки та штанів, котрі змінюють зовнішній вигляд гравця під кріпера. Також у грі Borderlands 2 від Gearbox Software є пасхалка — печера, в стилі Minecraft з кріперами, котрі за поведінкою схожі до оригінальних — підкрадаються та вибухають[2].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в The History Of The Creeper ((англ.)). Kotaku. 2017-05-06. Процитовано 2020-09-18. 
  2. Тайлер Вайлде (2012-09-19). Кріпер. журнал PC Gamer ((англ.)). Процитовано 2020-09-24.