Крістофер Паоліні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Крістофер Паоліні
Christopher Paolini
Крістофер Паоліні в 2008 році
Крістофер Паоліні в 2008 році
Дата народження 17 листопада 1983(1983-11-17) (31 рік)
Місце народження Каліфорнія, США
Громадянство США США
Мова творів Англійська
Рід діяльності письменник-романіст
Роки активності: 2002-сьогодення
Напрямок роман
Жанр фентезі
Magnum opus: тетралогія "Спадок"
Премії

Ребекки Кауділ (2006), Quill Award (2006)

Автограф Автограф — Крістофер Паоліні
www.alagaesia.com — Офіційний сайт письменника

Крістофер Паоліні (англ. Christopher Paolini; народився 17 листопада 1983) — американський письменник. Він відомий як автор тетралогії "Спадок", яка складається з книг Ерагон, Найстарший, Брісінгр, Спадок. Наразі живе в Перадайз Веллі, штат Монтана, де й написав свою першу книгу.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в Південній Каліфорнії в сім'ї вчительки Таліти Ходжкінсон і колишнього літературного агента Кеннета Паоліні. Має сестру Ангелу Паоліні. Пізніше родина переїхала в Перадайз Веллі, штат Монтана. Крістофер навчався вдома батьками. Будучи дитиною, він часто писав короткі історії і поеми, що служило причиною його частих візитів в бібліотеку, і він дуже багато читав. Розповідав, що нічого не знає з математики, але прочитав три тисячі книг і напам'ять знає весь цикл «Кільце Нібелунгів». Любить дивитися фільми з сімейної кінотеки. На ніч читає твори ірландського поета Шеймаса Гіні (Нобелівський лауреат 1995).

27 травня 2011 Крістофер був нагороджений премією Світових рекордів Гіннеса як наймолодший автор, який продав рекордну кількість книг-бестселерів у світі - Ерагон, Найстарший і Брісінгр розійшлися в понад 25 мільйонах примірників!

Формативний період[ред.ред. код]

Літературне натхнення Паоліні включає твори Толкіна, Едісона і автора епічної поеми ''Беовульф''. У своєму інтерв'ю Крістофер сказав, що особливо його надихнув до написання Ерагона Брюс Коввіл. Критики вважають, що на молодого автора зробила вплив знаменита трилогія Джона Толкіна «Володар кілець», а також інші відомі книги у стилі фентезі. Деякі рецензенти знаходять у «Ерагон» алюзії й зі «Зоряними війнами» Джорджа Лукаса.

Бібліографія (літературна діяльність)[ред.ред. код]

У віці п'ятнадцяти років написав роман Ерагон в стилі фентезі - про хлопчика Ерагона і дракониху Сапфіру, які в союзі з ельфами, гномами і людьми-повстанцями (варденами) протистоять імперії, очолюваної королем Гальбаторіксом. Роман було видано на кошти батьків Крістофера і придбав значну популярність в школах Монтани. На нього звернув увагу письменник Карл Хіас, який проводив свою відпустку в цьому штаті. Він направив книгу своєму видавцеві Альфреду Кнопфу, який в 2003 і опублікував її. Тільки за один тиждень було розпродано 250 тис. примірників книги, яка провела 87 тижнів поспіль у списку бестселерів The New York Times, і 21 місяць в списку бестселерів Publisher's Weekly Young Adult Fiction, з них 9 місяців на першому місці. Роман був опублікований в цілому в 37 країнах в кількості, що перевищує два мільйони примірників. Ерагон став першим романом тетралогії «Спадщина». У серію входять книги Ерагон, Eldest, в українському перекладі ''Ерагон. Повернення'' і ''Брізінгр''. Eldest користується не меншою популярністю, ніж Ерагон. Готується до виходу 8 листопада 2011 року остання книга серії - Inheritance, в перекладі Спадок.

Екранізації[ред.ред. код]

У грудні 2006 відбулася прем'єра фільму «Ерагон» (за участю Джона Малковича і Джеремі Айронса) - за першою книгою тетралогії. Проте вважається, що екранізація не гідна книг. Також відомо, що скоро вийде четверта книга. А також очікується продовження фільму — Ерагон. Найстарший.