Крістіан Преда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Крістіан Преда

Крістіан Преда (рум. Cristian Preda; нар. 26 жовтня 1966(19661026), Бухарест, Соціалістична Республіка Румунія) — румунський політик, політолог та публіцист, член Європейського парламенту2009).

Біографія[ред.ред. код]

У 1991 році закінчив факультет філософії Бухарестського університету. Він здобув освіту в Сорбонні (DEA з історії філософії). Продовжив навчання, проходячи підвищення кваліфікації в Уряді Франції, програмі Еразмус, Agence universitaire de la Francophonie та Коледжу Нової Європи. У 1998 році він з відзнакою отримав звання доктора політології у Вищій школі соціальних наук (Париж, Франція).

Професійно пов'язаний з Бухарестським університетом, де він працює професором. Опублікував кілька книг з румунської політики, виборчої системи в Румунії та історії лібералізму.

У 1999-2000 роках був радником президента Еміля Константінеску. З 2001 року пов'язаний з Міжнародною організацією франкомовних країн. У 2005 році — молодший міністр з питань франкомовних країн у Міністерстві закордонних справ Румунії, а також консультант адміністрації президента. У 2007 році він був радником Траяна Бесеску з питань освіти і науки.

На виборах у 2009 році за списком Демократичної ліберальної партії (PDL) отримав мандат члена Європейського парламенту. Належить до Європейської народної партії, був також членом комітету у закордонних справах. Після розколу в PDL вступив до Народного руху (PMP). У 2014 переобрався до Європарламенту.

Посилання[ред.ред. код]