Перейти до вмісту

Ксанті

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Xanthi
Ξάνθη
Панорама на місто від річки Косінтос
Панорама на місто від річки Косінтос
Панорама на місто від річки Косінтос
Xanthi. Карта розташування: Греція
Xanthi
Xanthi
Координати: 41°8′ пн. ш. 24°53′ сх. д. / 41.133° пн. ш. 24.883° сх. д. / 41.133; 24.883
Країна Греція
Децентр. адміністрація Адміністрація Македонії і Фракії
Периферія Східна Македонія та Фракія
Периф. одиниця Ксанті
Колишні адмін. одиниці
 - Регіон Македонія
 - Ном Ксанті
Розташування на мапі ному
Уряд
 - мер Міхаліс Стеліанідіс
Площа
 - Повна 153,116 км²
Висота над р.м. 80 м 
Населення (2001[1])
 - Усього 52 270
Часовий пояс EET/EEST (UTC+2/3)
Поштовий код 671 00
Телефонний код(и) 2541
Авто AH
Вебсайт: www.cityofxanthi.gr

Ксанті (грец. Ξάνθη,), інколи Скеча (тур. İskeçe, болг. і мак. Скеча) — місто в Греції, у периферії Східна Македонія та Фракія, столиця однойменного ному Ксанті. В місті базується Університет Демокріта Фракії.

Історія

[ред. | ред. код]

Перша історична згадка про Ксанті, або Ксантію (грец. Ξάνθεια), датується 879 до н. е. Місто розпочало свою історію як невелике село і разом з Фракією та всією Елладою пережило безліч стихійних лих, загарбницьких навал, етнічних конфліктів та громадянських воєн, в результаті місто ледве не зникло. З цієї причини турки переселяли сюди своїх громадян з Малої Азії. Крім того вони переслідували мету власне поселення Генісея для мусульман, на противагу Ксанті та Орео, які незважаючи ні на що залишалися осередками православ'я у Фракії.

У 1715 Ксанті, а також поселення Генісея, стали відомим у Європі центром вирощування тютюну високої якості. Торгівля тютюном з європейськими державами сприяла швидкому економічному зростанню міста. У березні і квітні 1829 р. два землетруси вщент зруйнували місто міста, зрівнявши його з землею. Однак з часом греки розпочали зведення міста наново. У 1891 році в околицях міста була прокладена залізнична колія, що зробило Ксанті однім з транспортних центрів регіону.

Після Першої Балканської війни у 1912 році контроль над містом взяла Болгарія, проте через вісім місяців місто було повернене грецькою армією. Незабаром після цього, в рамках угод заключених по завершення Балканських воєн, Ксанті та вся Західна Фракія була передана Болгарії і залишалася її частиною до закінчення Першої світової війни. Після поразки Болгарії, що виступала союзницею на боці Німеччини, Західна Фракія і, таким чином, Ксанті, стали частиною Греції у 1919—1920 рр. Втім в ході Другої світової війни місто знову було окуповане Болгарією в період 1941—1944 рр.

Персоналії

[ред. | ред. код]

Спорт

[ред. | ред. код]
Клуб Ліга Майданчик Місткість Заснований
Шкода Ксанті Грецька Суперліга — футбол Шкода Ксанті Арена 7 422 1967
Ксанті A2 Етнікі — баскетбол Ксанті Арена 5 000

Міста-побратими

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Δείτε τη Διοικητική Διαίρεση. Міністерство внутрішніх справ, децентралізації та електронного управління Греції (гр.) . www.ypes.gr. Процитовано 9 вересня 2009.

Посилання

[ред. | ред. код]