Куарт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Апостоли Ераст, Олімп, Родіон, Сосипатр, Куарт (Кварт) і Тертій

Куарт (Кварт; лат. Quartus – «четвертий») – апостол від сімдесяти. Згадується в посланні апостола Павла до Римлян: «Вітає вас Ераст, міський скарбник, і брат Кварт» (Рим. 16:23).

Про особу Куарта відомостей не збереглося. Судячи з латинського імені, він був римлянином і, ймовірно, був досить відомий серед християн того часу, оскільки Павло від його імені з Коринфа вітає Римську церкву.

Згідно з церковним переказом Куарт був єпископом Беріту (Віріта), тобто Бейрута. У грецьких і слов'янських Мінеях про Куарта знаходяться мізерні відомості: «Куарт святий, іже в тій же (Римської) епістолії згадується, бисть єпископ в Віріте». Також і в Пролозі про нього сказано коротко: «св. Куарт багато постраждав за своє благочестя, звернув багатьох греків до Христа і мирно помер єпископом в Беріть». Ім'я Куарта кілька разів згадується в церковній службі Святим апостолам, але без вказівки будь-яких історичних відомостей про нього.

Пам'ять св. Куарта в православній церкві - 23 листопада (10 листопада за старим стилем), а також 17 січня (4 січня за старим стилем) в день Собору Апостолів від сімдесяти. Католицька церква здійснює пам'ять апостолу Куарту 3 листопада.

Література[ред. | ред. код]

  • Архієпископ Димитрій (Самбікін). Собор св. 70-ти апостолів. — СПб. : Православний співрозмовник, 1906. — С. 3 т., 236-237. (рос.)