Кубер (каган)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кубер
Народився невідомо
Помер невідомо
Батько Кубрат
Файл:Seal Kouber.jpg
Печатка Мавро, одним з головних союзників Кубера, від 684–685 р. Напис говорить: «Маурос, патрицій і архонтом Сермесіанії і Булгар».

Кубер (Kouver або Kuver) — каган (князь) оногурів та булгар, брат кагана Аспаруха, четвертий син кагана Великої Болгарії Кубрата. В 670-х роках був лідером змішаного християнського населення булгар, слов'ян і візантійських народів, які пересилились з території сучасної України в регіон Срем в Паннонії до аварів.

Ця група племен, під керівництвом Кубера (або Кувера), грала важливу роль в політиці Аварського каганату. Кубер спробував підняти повстання проти аварського панування і підкорити своїй владі Паннонію. Але це йому не вдалося. Згодом він попросив прихистку у Візантії й рушив на південь, оселившись на території сучасної Македонії, в Візантійській провінції.

Там він осів в районі Керемісія і зробив невдалу спробу захоплення міста Салоніки. Після цього він зникає з історії, і його люди об'єдналися з слов'янськими племенами Македонії.

Близько 704 року, коли Юстиніан II намагався повернути владу, звернувся за допомогою до Тервел. Судячи з написів, він домагався також допомоги булгар, що пішли з Великої Болгарії під проводом четвертого сина Кубрата.


Джерела[ред. | ред. код]

  • Curta, Florin (2006). Southeastern Europe in the Middle Ages, 500–1250.. Cambridge Medieval Textbooks. ISBN 0-521-81539-8.

Fine, Jr, John V.A (1991).

Попередник: Правителі оногурів
670-і
Наступник:
Кубрат -