Кубинський песо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кубинський песо
ісп. Peso cubano
Держава(и) Куба Куба
Банкноти $1, $3, $5, $10, $20$, 50$ i $100 песо
Монети 1¢, 2¢, 5¢, 20¢ сентаво
$1, $3 песо
Символ $MN
Літерний код CUP
Цифровий код 192
Центральний банк Центральний банк Куби
ісп. Banco Central de Cuba
Веб-сайт www.bc.gov.cu
Валютні курси
USD CUP ()
EUR CUP ()
UAH CUP ()
Кубинський песо у Вікісховищі?

Кубинський песо (ісп. Peso cubano) — один з двох видів валюти, що перебуває в офіційному обігу на Кубі. Одне песо поділяється на 100 сентаво. Другим видом валюти є обмінний кубинський песо (CUC), який відрізняється наявністю обов'язкового напису «convertible» і використовується, в основному, в туристичній галузі.

Кубинський песо є основним платіжним засобом на Кубі, призначеним для внутрішнього обігу і використовується переважно місцевим населенням. Працівники державних установ Куби отримують лише частину заробітної плати в обмінних песо, а основну частину звичайними кубинськими песо. Продовольчі магазини виконують розрахунок звичайними неконвертованими песо. У той час як у так званих «доларових магазинах» використовується обмінні песо.

Історія[ред. | ред. код]

До 1857 року, на Кубі використовували іспанські та іспанські колоніальні реалі. З 1857 на Кубі стали випускатися банкноти для використання тільки на острові. Вони були номіновані в песо, 1 песо = 8 реалів. З 1869 також були випущені банкноти номіновані в сентаво, 100 сентаво = 1 песо. У 1881 песо був прив'язаний до американського долара в курсі 1=1. Валюта як і раніше мала тільки банкноти аж до 1915, коли були випущені перші монети.

В 1960 валюта була відв'язана від долара, якого змінив радянський рубль. Песо втратив свою вартість через введення санкцій США і призупинення закупівель цукру. Останнє стало головною причиною перемикання Куби на нового економічного партнера — СРСР.

Після розпаду СРСР в 1991, песо знову сильно втратив у вартості і обмінний курс впав до 125 песо за долар.

Поточний обмінний курс CUP
На Google Finance: AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На Yahoo! Finance: AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На XE: AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На OANDA: AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На fxtop.com: AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH