Кубинський песо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кубинський песо
ісп. Peso cubano
Держава(и) Куба Куба
Банкноти $1, $3, $5, $10, $20$, 50$ i $100 песо
Монети 1¢, 2¢, 5¢, 20¢ сентаво
$1, $3, та $5 песо
Символ $MN
Літерний код CUP
Цифровий код 192
Центральний банк Центральний банк Куби
ісп. Banco Central de Cuba
Вебсайт www.bc.gov.cu
Валютні курси
USD CUP ()
EUR CUP ()
UAH CUP ()
CMNS: Кубинський песо у Вікісховищі

Кубинський песо (ісп. Peso cubano) — один з двох видів валюти, що перебуває в офіційному обігу на Кубі. Одне песо поділяється на 100 сентаво. Другим видом валюти є обмінний кубинський песо (CUC), який відрізняється наявністю обов'язкового напису «convertible» і використовується переважно в туристичній галузі.

Кубинський песо є основним платіжним засобом на Кубі, призначеним для внутрішнього обігу і використовується переважно місцевим населенням. Працівники державних установ Куби отримують лише частину заробітної плати в обмінних песо, а основну частину звичайними кубинськими песо. Продовольчі магазини виконують розрахунок звичайними неконвертованими песо. У той час як у так званих «доларових магазинах» використовується обмінні песо.

Історія[ред. | ред. код]

До 1857 року, на Кубі використовували іспанські та іспанські колоніальні реали. З 1857 на Кубі стали випускатися банкноти для використання тільки на острові. Вони були номіновані в песо, 1 песо = 8 реалів. З 1869 також були випущені банкноти номіновані в сентаво, 100 сентаво = 1 песо. У 1881 песо був прив'язаний до американського долара в курсі 1=1. Валюта як і раніше мала тільки банкноти аж до 1915, коли були випущені перші монети.

В 1960 валюта була відв'язана від долара, якого змінив радянський рубль. Песо втратив свою вартість через введення санкцій США і призупинення закупівель цукру. Останнє стало головною причиною перемикання Куби на нового економічного партнера — СРСР.

Після розпаду СРСР в 1991, песо знову сильно втратив у вартості й обмінний курс впав до 125 песо за долар.

Поточний обмінний курс CUP
На Minfin.com.ua(укр.) AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На XE.com(англ.) AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На fxtop.com(англ.) AUD CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH