Кубок Ліхтенштейну з футболу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кубок Ліхтенштейну
Засновано 1946
Регіон Ліхтенштейн Ліхтенштейн
Конфедерація УЄФА
Поточний чемпіон «Вадуц»
Найбільше перемог «Вадуц» (46)
Сайт Офіційний сайт

Ку́бок Ліхтенште́йну з футбо́лу — єдине футбольне змагання в Ліхтенштейні, переможцеві якого дається путівка в 2-й кваліфікаційний раунд Ліги Європи УЄФА. Країна не має свого власного чемпіонату, оскільки команди з Ліхтенштейну беруть участь у чемпіонаті Швейцарії.

Чемпіони Лихтенштейну з футболу[ред. | ред. код]

З моменту вступу в 1932 році в Швейцарську футбольну асоціацію клуби Ліхтенштейну Бальцерз та Трізен стали також членами федерації футболу кантону Санкт-Галлен. В 1933 році до них приєднався Вадуц, що грав до цього протягом одного року в регіональній лізі австрійської землі Форарльберг, і всі 3 клуба (інші 4 клуби князівства були засновані вже після Другої світової війни) були об'єднані в одну регіональну групу. Представник князівства, що зайняв найвище місце, ставав чемпіоном Ліхтенштейну. В сезоні 1936/37 років у змаганнях під егідою федерації футболу Санкт-Галлена брав участь тільки один учасник від Ліхтенштейну — Трізен, який був оголошений чемпіоном Ліхтенштейну без ігор з іншими командами князівства.

У подальшому клуби князівства в одній регіональній групі не грали, а чемпіони Ліхтенштейну не оголошувалися. Після Другої світової війни команди почали змагатися в кубковому турнірі.

Переможці та фіналісти[ред. | ред. код]

КлубФіналиПеремогПоразок
Вадуц594613
Бальцерс261115
Трізен18810
Ешен-Маурен22517
Шан14311
Руггелль6-6
Трізенберг1-1

Посилання[ред. | ред. код]