Кувалда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Удар кувалди
Кувалди
Види голівок кувалди

Кува́лдаручний інструмент, великий ручний дворучний молот[1].

Кувалда — ударний інструмент, який являє собою важкий (до 16 кг) молот з плоскими бойками (клюпами), що застосовується при важких ковальських роботах, на демонтажі і монтажі конструкцій, де потрібна велика ударна сила. Від молотка кувалда відрізняється значно більшою масою бійка, довжиною рукоятки.

Кувалда — один з найдавніших інструментів, відомих людству. Слово «кувалда» означає «інструмент, яким кують», тобто спочатку це був інструмент, що застосовувався у ковальстві.

Ударні інструменти повинні бути максимально надійні. Особлива увага приділяється кріпленню рукоятки з голівкою. Отвір у голівці кувалди — «всадив», куди вставляється рукоятка, повинен бути еліптичної форми і мати ухил від середини до бічних граней 1:10. Це забезпечує надійне кріплення після забивання клину і полегшує насадження головки на рукоятку.

Практика показала, що самі надійні — металеві клини, які входять на глибину, рівну 2/3 ширини голівки молота; забивати клин слід похило до вертикальної осі. Це дозволяє розпирати деревину в двох площинах.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.