Кудлаєнко Сергій Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сергі́й Володи́мирович Кудла́єнко (нар. 13 жовтня 1975 , Вінниця, Україна) - український політик. Народний депутат України у Верховній Раді VIII скликання.

Життєпис[ред. | ред. код]

Дитинство та юність[ред. | ред. код]

Народився 13 жовтня 1975 року у Вінниці. Будучи ще зовсім юнаком, Сергій Кудлаєнко захоплювався автомобілями. Після школи вступив до технікуму електронних приборів, зараз це технічний коледж. У Сергія була спеціальність „Радіоапаратобудування”. Коли навчався, пішов працювати на завод, а потім влаштувався на роботу у спільне українсько-венесуельське підприємство "Кодак-експрес", де за десять років пройшов шлях від стажера до директора.

Освіта і наука[ред. | ред. код]

У 2003 році, майбутній народний депутат Сергій Кудлаєнко отримав другу вищу освіту у Київському національному торгівельно-економічному університеті, де вчився обліку та аудиту, ревізії та контролю.

Пізніше вступив до Академії держуправління при Президентові України в Одесі. Навчався за напрямом «державне управління», здобувши ступінь магістра.

У 2008 році Сергій вступив до Тернопільського національного економічного інституту, випустившись дипломованим і кваліфікованим юристом.

На цьому заняття самоосвітою не закінчилось, і у 2012 році Сергій Васильович здобув ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю " Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності).

Професійна діяльність[ред. | ред. код]

Працюючи в бізнесі, Сергію Кудлаєнку доводилось звертатися в органи влади. І там він не завжди знаходив розуміння стосовно того чи іншого рішення. Піти на державну службу було дуже нелегким рішенням. Йому потрібно було полегшити роботу людям, які звертаються до управління, щоб чиновники розуміли проблеми підприємців, а відвідувачі по-іншому ставились до чиновників.

Тому майбутній нардеп Сергій Кудлаєнко почав політичну кар’єру у 2003 р., очоливши "Молодіжну партію України" у Вінниці. Робота з молоддю йому подобалась. Він вважав, що ця діяльність має великі перспективи. Крім того, йому подобалась можливість креативно підходити до різних задач. З 2006 р. працював у Вінницькій міській раді головою управління торгівлі, громадського харчування і побуту. Тут Сергію Кудлаєнку дуже згодилися знання економіки та права, отримані ним раніше у ВУЗах. Через рік він став головою управління споживчого ринку та послуг (м. Вінниця). Однак деякий час потому він змінив галузь діяльності, і у 2009 р. був обраний депутатом Вінницької обласної ради.

Політика[ред. | ред. код]

У 2014 рокці Сергій Володимирович Кудлаєнко був обраний народним депутатом України VIII скликання, де став заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Спільно з цим, він працює заступником члена Постійної делегації у парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, заступником керівника групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Чилі, членом групи з міжпарламентських зв'язків з Французькою Республікою, членом групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща, членом групи з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою, членом групи з міжпарламентських зв'язків з Китайською Народною Республікою.

Парламентська діяльність[ред. | ред. код]

Законопроекти авторства Сергія Кудлаєнка, прийняті Верховною Радою України:

 • Закон № 645-VIII [1] :про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
 • Закон №888-VIII [2] : про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг.
 • Закон №1851-VIII [3]: про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад).
 • Закон №1437-VIII [4]: про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
 • Закон №2234-VIII [5]: про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Одружений.

Разом з дружиною Тетяною Мороз виховує 2 синів - Нікіту та Данила.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Декларації: Кудлаєнко Сергій Володимирович
 2. Про здобутки та плани депутатської діяльності
 3. Присвоєння народному депутату статусу "Заслуженого..."
 4. Відкриття сезону літніх вело акцій
 5. Фестиваль польової кухні у Вінниці
 6. Сергій Кудлаєнко привіз на Одещину децентралізаційний "десант"
 7. Важливим завданням є формування професійного середовища в органах виконавчої влади на місцях
 8. Сергій Кудлаєнко : "Я годував цуценя кожні три години.."
 9. Відкриття дискусійної платформи обговорення законопроектів
 10. Сергій Кудлаєнко став одним з найефективніших ініціаторів поправок до законопроектів
 11. Законодавча підтримка децентралізації-головна умова впевненого розвитку місцевого самоврядування в Україні
 12. Відкриття першого в Україні Центру надання замлевпорядних та землеоціночних послуг на базі Вінницького інституту землеустрою
 13. У вінницькій лікарні швидкої медичної допомоги будують сучасний корпус
 14. Благодійний забіг "Чужих дітей не буває"
 15. Виставковий проект молодого вінницького художника Анатолія Гайструка «Україна крізь віки»

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році. Законодавство України (uk). Процитовано 2018-09-14. 
 2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг. Законодавство України (uk). Процитовано 2018-09-14. 
 3. Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільного приєднання територіальних громад. Законодавство України (uk). Процитовано 2018-09-14. 
 4. Про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Законодавство України (uk). Процитовано 2018-09-14. 
 5. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Законодавство України (uk). Процитовано 2018-09-14.