Куземко Анна Аркадіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анна Аркадіївна Куземко
Народилася 9 квітня 1974(1974-04-09) (44 роки)
Громадянство Україна Україна
Діяльність еколог
Відомий завдяки ботаніка, екологія, геоботаніка, охорона природи
Alma mater Уманський державний педагогічний інститут імені Павла Тичини
Науковий ступінь доктор біологічних наук
Науковий керівник Д. В. Дубина,
Ю. Р. Шеляг-Сосонко
Заклад Інститут ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України

Анна Аркадіївна Куземко  — українська вчена у галузях ботаніки, екології та охорони природи, доктор біологічних наук (2013), провідний науковий співробітник Інституту ботаніки НАН України. Є членом виконавчого комітету Євразійської степової групи (Eurasian Dry Grassland Group — EDGG), членом міжнародної робочої групи «Огляд рослинності Європи» (European Vegetation Survey) та Міжнародної асоціації науки про рослинність (International Association for Vegetation Science).

У 2018 році А. Куземко увійшла до числа засновників громадської організації «Ukrainian Nature Conservation Group» та була обрана до її Правління.

Життєпис[ред. | ред. код]

У 1997 році закінчила Уманський державний педагогічний інститут імені Павла Тичини. У 1997—2000 роках навчалася в аспірантурі в Інституті ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України і згодом працювала у цій установі. У 2003 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Рослинність долини річки Рось: синтаксономія, антропогенна динаміка, охорона» (науковий керівник Д. В. Дубина). З 2006 року працювала в Національному дендрологічному парку «Софіївка». У 2012 році захистила докторську дисертацію на тему «Лучна рослинність лісової та лісостепової зон рівнинної частини України: структура та антропогенна трансформація» (науковий консультант Ю. Р. Шеляг-Сосонко) і наступного року отримала відповідний ступінь. У 2017 році повернулася на роботу в Інститут ботаніки НАН України.

Деякі найважливіші наукові праці[ред. | ред. код]

Посилання та джерела[ред. | ред. код]