Кузу (ссавець)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кузу (Trichosurus)
Trichosurus vulpecula
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хребетні (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Кускусоподібні (Diprotodontia)
Підряд: Кускусовиді (Phalangeriformes)
Родина: Кускусові (Phalangeridae)
Підродина: Phalangerinae
Триба: Phalangerini
Рід: Кузу (Trichosurus)
(Lesson, 1828)
Типовий вид
Didelphis vulpecula
(Kerr, 1792)
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trichosurus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trichosurus
EOL logo.svg EOL: 39530
ITIS logo.svg ITIS: 552435
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9336
Fossilworks: 40125

Trichosurus (Кузу) — рід ссавців з когорти сумчасті (Marsupialia), родини кускусових. Етимологія: грец. τριχος — волосся у родовому відмінку, грец. ουρά — "хвіст".

Опис[ред. | ред. код]

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 320–580 мм, довжина хвоста: 240–350 мм, вага: 1.3–5.0 кг.

Зовнішність. Забарвлення T. vulpecula дуже різноманітне: сіре, коричневе, чорне й біле, кремове. На Тасманії майже суціль поширені чорні особини. Є також статевий диморфізм в кольорі: дорослі самці мають червонуватий відтінок на плечах. У T. caninus основний колір темно-сірий чи чорний з відблиском. Хутро товсте, вовнисте, м'яке. Хвіст добре вкритий волоссям і чіпкий, щонайменше прикінцева його частина оголена знизу. Самиці роду Trichosurus мають добре розвинену сумку, що відкривається вперед і містить дві молочні залози.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Усі види нічні, деревні й зазвичай гніздяться в отворах дерев. Раціон складається з молодих паростків, листя, квітів, фруктів, насіння, у меншій мірі комах, іноді молодих птахів. T. vulpecula в основному живуть поодинці. Вагітність триває 17.5 діб у T. vulpecula й 16.2 доби в T. caninus. Народжується тільки одне маля. Зростання у T. vulpecula відбувається досить швидко. Дитинча живе в сумці 4–5 місяців, годується молоком 6–7 місяців, відділяється від матері на 6–18 місяць, самиці досягають статевої зрілості в 9–12 місяців. T. caninus з'являється із сумки на 6–7 місяць, годується молоком 8–11 місяців, відділяється від матері на 18–36 місяць, самиці досягають статевої зрілості в 24–36 місяців. У природних популяціях були знайдені особини T. vulpecula віком 13 років а T. caninus віком 17 років.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Живе в (Австралії), T. vulpecula на о. Тасманія деяких інших прибережних островах, введений на Нову Зеландію. Головним чином живуть у лісах, але T. vulpecula може жити й у безлісих місцевостях і тоді вони живуть у отворах чи норах інших тварин, іноді цей вид навіть трапляється у напівпустелях, де він знаходить прихисток серед евкаліптів, що ростуть по руслах струмків. Постійні популяції T. vulpecula трапляються у парках міст, у приміських садах, знаходячи притулок на дахах будинків.

Види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Groves, Colin P. (16 November 2005). «Genus Spilocuscus». In Wilson, Don E., and Reeder, DeeAnn M., eds. Mammal Species of the World: A Taxonomic and Geographic Reference (3rd ed.). Baltimore.
  • Ronald M. Nowak. Walker's marsupials of the world. — JHU Press, 2005. — С. 143. — ISBN 0801882222.