Кулак, що ламає винищувач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кулак, що ламає винищувач

Ambassador Cretz Stands by Fist Crushing a U.S. Fighter Plane Sculpture.jpg

Країна Flag of Libya.svg Лівія
Скульптура в Місураті

Кулак, що ламає винищувач - позолочена скульптура, встановлена ​​в місті Місурата, Лівія. Раніше перебувала в резиденції Баб-аль-Азізія в лівійській столиці Триполі. Виготовлена ​​за розпорядженням лівійського лідера Муаммара Каддафі в 1986, незабаром після бомбардувань Лівії винищувачами США [1]. Скульптура зображує передпліччя і кисть людської руки, що стискає та ламає винищувач, на якому викарбувані американський прапор і абревіатура «U.S.». Спочатку ця скульптура була символом режиму Каддафі, згодом перетворилася в символ падіння його режиму.

В період Громадянської війни в Лівії в 2011 скульптура часто демонструвалася в ЗМІ, в тому числі по телебаченню під час трансляції промов Каддафі 22 лютого і 20 березня 2011, що давши слово «померти мучеником», але не допустити перемоги антиурядових сил [2].

23 серпня 2011, в розпал битви за Триполі, лівійським повстанцям вдалося взяти штурмом резиденцію Баб-аль-Азізія, після чого міжнародні ЗМІ опублікували фотографії повстанців, які зібралися навколо цієї скульптури; один з повстанців навіть забрався на неї [3].

Нижня частина скульптури була обмальована графіті повстанців. 27 серпня повстанці збили скульптуру з постаменту і доставили в Місурату, де помістили у знову відкритий Музей лівійського повстання [4]. Згодом зі скульптури були прибрані зображення прапора США та ініціали, що позначають цю країну [5].

Примітки[ред. | ред. код]