Куликов Андрій Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андрій Куликов
Writing About Charity wikicontest 2012 - 10.jpg
Народився 27 вересня 1957(1957-09-27) (60 років)
Київ, Українська РСР, СРСР СРСР
Громадянство Україна Україна
Проживання Україна Київ
Діяльність журналістика
Alma mater КНУ ім. Т.Шевченка
Посада ведучий каналу ICTV, ТСН, Українська служба Бі-Бі-Сі, Свобода слова (ICTV)
Партія КПРС до 1991 року
Конфесія атеїст
Родичі двоє онуків
Дружина Антоніна
Діти двоє доньок (Яна, …)

Андрі́й Ві́кторович Кулико́в (* 27 вересня 1957, Київ) — журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, медіа-експерт, медіа-тренер.

Освіта[ред. | ред. код]

Закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальностями «фахівець з міжнародних відносин; референт-перекладач англійської мови».

Журналістська діяльність[ред. | ред. код]

« «Тут на сцені є люди, пофарбовані в синє, червоне і зелене. Кудись зник помаранчевий колір, немає малинового. Навіть якщо для всіх нас є перестороги, ми не повинні допускати, щоб у нас зникали кольори. Ми не повинні допустити, щоби з нашого телебачення зникали мови, ми не повинні допустити, щоби з нашої спільноти зникали колеги. У нашій програмі працюють люди різних кольорів, я маю на увазі, люди різних політичних переконань, і може тому вона виходить такою, як вона є». »

Але промову Андрія Куликова з трансляції телевізійної версії нагородження вирізали[2][3][4].

  • Із вересня 2011 р. — ведучий авторського проекту «Пора року» на Радіо-Ера FM.

24 червня 2011 р. разом із 4-ма обраними Адміністрацією Президента України представниками ЗМІ, серед яких екс-керівник по Телевізійній службі новин каналу «1+1» Олександр Ткаченко, А.Куликов був запрошений в гості до Президента України Віктора Януковича в заміську резиденцію «Межигір'я», що показували по телебаченню. «Вони глибоко переконані, що право контактувати із владою, тим більше в неформальній обстановці — це висока професійна оцінка їхньої журналістської діяльності. Це так лише в тому випадку, якщо під час цього спілкування журналіст лишається журналістом, тобто виконує свою работу. Напрошується запитання: власне, яку журналістську роботу вони виконували, побувавши в резиденції Президента? Вони узяли інтерв'ю у глави держави? Ні, оскільки всі п'ятеро були попереджені, що кінцевий продукт не буде від них залежати. Касети із записом зустрічі передали на канали менш, ніж за добу до ефіру. Монтаж і корекцію змісту повністю контролювала сторона Президента. Підкреслю: всі присутні були про це попереджені і по суті, ці журналисти віддали Адміністрації Президента свою репутацію, ім'я і обличчя у тимчасове користування» — М.Найєм[5]

  • У 2013 році виступив співзасновником «Громадського радіо». З вересня 2015 року очолює його правління.
  • 2 грудня 2016 року під час засідання загальних зборів Всеукраїнської громадської організації «Комісія з журналістської етики» Андрій Куликов обраний головою[6][7].

Нагороди[ред. | ред. код]

Інші заняття[ред. | ред. код]

Професійно займається перекладацькою діяльністю (українська-російська-англійська), перекладає рок-пісні.

Хобі[ред. | ред. код]

Займається літературною діяльністю. Любить гуляти містом[8], подорожувати, збирати гриби, куховарити. Вегетаріанець і абстинент (із початку 1990-х).

Родина[ред. | ред. код]

Виріс в родині службовців. Одружений на Антоніні (за фахом вчителька російської мови), має двох доньок (Яна) та двох онуків.

Джерела[ред. | ред. код]